Kedim Her Yere İdrarını Yapıyor

ernbuse

Kısır olmayan kedim bu aralar sürekli başka yerlere idrar yapıyor. Kızgınlık süreciyle alakalı mı? Böyle bir durum yaşayıp çözüm bulan oldu mu

7 CEVAP

Selenay1

Evet böyle bir durum kızgınlık dönemindeki erkek kedilerde yaşanıyor çözümü de kısırlaştırmak

Deniz1741

Dişi kedilerde yapabilir. Tek çözümü kısırlaştırmak.

NorthNight

Dişi kedilerde yapabilir. Gayette şorul şorul işer. Yanlış bilgilendirmeyin. İşediği bir eşyayı yıkamadan kumunun yakınına koyun o kokuyu oradan alsın. Koku gittikçe işeme dürtüsü artar. Kızgınlık bitincede kısırlaştırın yoksa sürekli bunu yaşarsınız.

Mirabonibon

Baaal gibide dişi kedilerde yapar benimkisi dişi ve kızgınlıktayken her yeree işedi ciddi ciddi işemedik yer bırakmadı biz kesin bir sorun var diye götürdük veterinere ve kızgınlıkta olduğu için böyle dedi. Bizimki 6 aylık olduğu için kısırlaştırmayı şu an için uygun görmüyor veterinerimiz. Hiçbir çözümü yok sanmıyorum biz denedik yok hiçbir şey değişmedi eğer sizin kedinizin yaşı uygunsa kesinlikle kızgınlığı bittiği gibi kısırlaştırın yoksa daha çok işer daha çok çekersiniz eğer kızgınlıktaysa.

ernbuse

Kedim dişi 7 8 aylık bu da mı kızgınlıkla alakalıdır acaba

Selenay1

Yok dişiler yapmaz eğer birden etrafa yapmaya başladıysa mutlaka bir sıkıntı vardır veterinere götüremiyorsanız bile danışın

aeri-l

Dişi kedilerde kızgınlıkta nadir de olsa etrafa yapabiliyorlar kızgınlık döneminden çıkınca kısırlaştırmak en doğrusu olur