Sahiplendireceğim Kedi Benden Korkmaya Başladı

mustafa121

Hocalarım merhaba, benim elimdeki kedi 2'ci defa bizim eve gelmektedir, bu canı kime sahiplendirdiysek geri dönüyor gittiği gibi, neyse geçenlerde benim diğer kedimle kavga etti, bende hakim olamayıp gittim çenesini ısırdım, kedi benden o gündür sadece yemek için yaklaşıyor, ve uyuduğumda kucağıma geliyor, bu durumu nasıl çözerim? Geçici kediye kendimi nasıl affettiririm?

not: benim kediden alıştım bu olaya, normalde benim kedim aldırış etmiyor çenesinin ısırılmasını, oda bana karşılık verip burnumu ısırıyordu, alışkanlıktan dolayı oldu bu olay :(

5 CEVAP

Renklipati

Merhaba, belliki çok korkmuş kediler kediniz alışıkmış bu duruma,fakat diğeri bilmediği için korkmuş tekrar ısınırsın diyede pek yanaşmıyor dur..üzerine gitme biraz kendi haline bırak yemeğini suyunu ver uzaktan izle o gelmedikçe kucağına zoraki bile alma sevmek için. Kediler biraz zor unutur stresli olayları ama geçecek biraz zaman ver üzerine gitme o gelecek sana.
Ayrıca börek verme kediye hamur işi tuzlu yağlı yiyecek yarardan çok zarar verir..

Selenay1

Aynen kediyi oyuncak gibi zırt pırt sağa sola verin sonra beni affeder :D kedinin psikolojisi kim bilir ne halde sizin derdiniz sizi unutup unutmaması olmuş

mustafa121

bu arada ona vermediğim yemek kalmadı, oynatmadığım oyuncak kalmadı, benim kedimin oyuncaklarını sırf beni affeder diye canımızın yanına koydum oynuyor, fakat yine benden kaçıyor :(

mustafa121

en sevdiğim sade böreklerimi bile feda ettim 10 tane.

mustafa121

cevabın için teşekkür ederim, bu can taş çatlasın 10 gün 20 gün evde durucak yeni sahip arıyoruz, gittiği yerde beni unutur zaten :D

ayrıca en son bize geri dönmeden önceki sahipleri buna çok yüz vermişler sırnaşmışlar haliyle evlerinde terör estirmiş sımarmış geri verdiler, halbuki kalıcı sahiplenecğiz diyorlardı :D