N&D - Proplan 10 Kg?

GrkmYnlmz

Merhabalar

10.02.2022 Doğumlu **British Shorthair **
Bir kedi sahibi oldum hepimizde sahiplendiğimiz güzelliklerin sağlıklı ve mutlu olmasını istiyoruz bu sebepten dolayıp ona

10 Kg bir mama alacağım yetişkin olana kadar rahatça yiyebilmesi için ama ilk tecrübem olduğu için içerik olarak hangisi ona uygun olur bilemiyorum bana mama seçimim hakkında yardımcı olmanızı rica ediyorum sağlıklı ve güzel bir şekilde büyümesine fayda olacak mama hangisi olur en pahalı marka nd markası gibi görüyorum md kedi maması markaları içinde en pahalısı mı oluyor fiyatını hak ediyor mu buda diğer sorum teşekkür ederim şimdiden yanıtlarınızı özen ile okuyarak not alacak fikir sahibi olacağım

9 CEVAP

Warriorsans

En pahalısı sanırım orijen sonra acana. N&d de güzel bir mamadır. Bütçenize uygunsa bence kullanılabilir güzel bir mama.

Selenay1

Nd her türlü proplandan daha iyi bir mama alabiliyorsanız nd tahılsız alın

nd tahılsız proplandan iyidir acana da iyi ama kedinize ağır gelebilir

gokhansultan

Lg fiyatı olarak en pahalı acana ama günlük porsiyonlarda acana daha az verilmesi gerekiyor aslında nd ile aynı veya daha uyhuna denk geliyor. Bence 7 aylık olana kadar nd kitten sonra acana all life stage mamalardan kullanabilirsiniz

Palyaco

Cins kedilerde nd sıkıntı oluyor ve kilo qlmaya cok yatkın kediler proplan tam bir bomba kesinlikle onermem glutenli bir mama obez yapıyor exclusion sığır veya tavuklu secenekleri yada bozita kuzulu tavuklu veya natures verty tavuklu somonlu bunlar daha ideal bu cinslerde yada acana harwest kesinlikle bu cins kedilerde bu mamalar idealdir

blue_hoddle

ND ve Proplan karşılaştırılmaz tabikide ND

Bütceçine bağlı örneklendirme: ( pahalıdan ucuza listelenmiştir. )

Super Premium: Orijen, Acana, ND, Bozita, Taste of the Wild
Premium: Royal Canin, Proplan.

Bütçeniz fazlaysa ve iyi beslemek istiyorsanız, Super premium alın. Orijen, Acana, ND, Bozita bunlardan birini kullanabilirsiniz. Tavsiyem biraz pahalı ama Orijen olucaktır.

cat_expert

proplan ile nd zaten aynı sınıfta olan mamalar değil.

proplan tahıl oranı yüksek bir mama kontrollü bir besleme yapmazsanız çok hızlı kilo alımına neden olabiliyor. nd ile acana'yı karşılaştırabilirsiniz fakat acana pacifica serisi çok kaliteli bir mamadır ama 10 kilosu nd'nin 10 kilosuna göre daha pahalı diye hatırlıyorum.

Bizde kedimizi kısırlaştırdıktan sonra proplan somonluya geçtik kedimizin gelişiminde tüylerinde kakasında hiçbir sorun yaşamadık hatta tüy dökümü de azaltı (önceden tavuklu mama kullanıyorduk) fakat yüksek tahıl nedeniyle hızlı bir kilo alımı oldu. Şu an nd somonluya geçiş yapıyoruz. t ile başlayan siteden 10 kilosunu indirimlerle vs 790 tl'ye almıştık kilosu 80 lira altına geliyor gayet uygun nd gibi bir mama için.

sahraxfittiko

nd alın

sahraxfittiko

nd alın