Brit Care Mamada Geçiş Sorunu, Bir Bakar Mısınız?

Merhaba, ben 2 yaşındaki alerjik yapılı kedimi geçtiğimiz haftalarda Brit Care markasının hypoallergenic serisinin bir mamasına başlattım. Exclusion’dan geçiş yaptım bu mamaya ve maalesef herhangi bir geçiş süreci uygulamadım yani direkt eskisini vermeyi bırakıp yenisine başladım öyle söyleyeyim. Hatamı şu an anlıyorum çünkü kedimin dışkıları bildiğiniz puding kıvamında. Normal şartlarda direkt mamayı bırakırdım ama bu mama şu ana kadar kedimin alerjisine iyi gelen tek mama oldu. Cidden kaşıntıları azaldı o kadar sevindim ki anlatamam çok uzun süredir uğraşıyorum şu alerjisiyle tahmin edemezsiniz yani. E şimdi haliyle ben bu mamayı bırakmak istemiyorum ve sanırım olay benim hatam çünkü geçiş süreci uygulamam ve başta iki mamayı karıştırarak vermem gerekiyormuş ishalden kaçınmak için öğrendiğim kadarıyla. Ne yapmalıyım, nasıl düzeltirim bu durumu? Bırakmalı mıyım mamayı? Çok kızıyorum kendime.

14 CEVAP

Lils

Ben kefir verdigimde brit care'de hiç sıkıntı yaşamamıştım. Her gün 1 tatlı kaşığı yerse 1 yemek kaşığı da olabilir verebilirsiniz iştahlı geçene kadar. 3-4 güne geçmezse probiyotik alıp verebilirsiniz

Warriorsans

Birkaç haftadır brit care kullanıyorsanız ve kedinizde birkaç haftadır ishal varsa bu büyük bir sorun. Bağırsaklarında yeterli besin emilimi olmaz. Eğer birkaç günlük bir ishali varsa birkaç gün daha bekleyip geçiyor mu diye bakabilirsiniz ama brit care mamada çok fazla ishal şikayeti var bizde de ishal yaptı. O yüzden fazla zorlamayın derim açıkçası :/

caitlyn

bence veterinere gidip sorun, takviye vesaire verebilir. brit carede ben de başka sıkıntı çektim öyle yaptım, şuan mamayı kullanıyorum hala, veteriner değiştirmene gerek yok dedi. tamamen düzelmedi ama daha iyi

@Warriorsans İshali son 3-4 gündür var öyle söyleyeyim. İki kedi olduğu için de kestiremedim hangisinde sıkıntı diye ama tahmin ettim mama değişikliğinin sebep verdiğini. Evet, genel şikayetler duyuyorum ben de marka hakkında ama hiç değilse keşke geçişli kullansaydım da tamamen mamayı suçlayabilseydim. Teşekkür ederim 🙏

Palyaco

Brit care mamalar gerçekten bir sorun var bende bu sorunu yaşamıştım hemen bıraktım tekrar exclusion sığır etliye geçtim sorun ortadan kalktı brit care et içeriği guzel bir mama tek sıkıntısı bezelye cok eklemisler çünkü ishali sebebi bu

Warriorsans

Bizde şu an exculusion geçişindeyiz uzun bir geçiş süreci uygulamama rağmen kedilerimden birisi ishal oldu birkaç gündür. 12 kg aldım mamayı delirme sebebi 🥺 inşallah geçer ishali alışır mamaya bünyesi.. birkaç gün mama dışında malt vs hiçbir şey vermeyip gözlemleyeceğim çünkü malt ödül maması vs de ishal yapabiliyor yada geçiş süreçlerinde tetikleyebiliyor. Günlerdir dua ediyorum umarım bokun normaldir kızım diye ödmsms

Anonymus683514

Brit care mama kullanmadım ama burada bazı kedileri ishal yaptığına dair bir sürü soru var. Yaramamış sizin kendinize de belli ki

Gizem8822

Probiyotik kullanabilirsiniz. Hem bağışıklığı hem de sindirimi için probiyotik oldukça faydalı. Tabi veterinerinize durumu danışın

@caitlyn Doğru, ben de sorayım veterinerimize. Çok teşekkürler 🙏

Aysh

Kanlı olarak yaşayan varmı bu isal problemini ?

@Lils Çok teşekkürler 🙏

@Warriorsans dmdmföddk ben de aynı şekildeyim gerçekten… 12 kg mamayı boşuna almamışsınızdır umarım çabucak iyileşir 💜

caitlyn

veteriner bana da probiyotik vermişti, baya iyi geldi ama gözlemliyorum hala şuan sıkıntısı yok

ebusvenus

2 ay önce kısırlaştırdım kedimi 2 aydır eski maması, brit care ve acana karıştırarak kullanıyorum geçişi baya uzun tuttuk 1 hafta kadar önce de eski maması bitti şu anda brit care ve acana karşık kullanıyorum. Alerji durumu vs. yok sadece çok tüy döküyor o da havalarla alakalı sanırım yeni olmaya başladı tüy dökümü, dışkıda ise bi tık yumuşama oldu ama benim kedim kabızdı şu anda çok daha rahatladığını düşünüyorum. Kediden kediye etkisi değişiyor sanırım inşallah sizinkine de iyi gelir. Ha bir de hergün bir çay kaşığı kadar yoğurt veriyoruz belki o da sindirim sistemini destekliyordur.