Mama Saklanması

eltarcin

Merhaba,bugün aklıma geldi mamamı acaba nerede saklarım diye.İlk önce plastik kapta sonra 5-6 aydır cam kavanozda saklıyorum ama 1 veya 2 kilo aldığım için mecburen önce poşette saklamam gerekiyor.Kilitli poşette mama da alıyorum tabii ki ama her zaman da almıyorum.Onun kabını kullan deseniz aldığım gibi (zor açıldığı için) kilidi sökülüyor.Bizimkine de bayat mamayı zar zor yediriyorum.Ne yapabilirim?Siz mamanızı nasıl saklıyorsunuz?

6 CEVAP

mypet18

biz mamayı bazı yerlerde biz media markt dan almıştık ısı ile paketlerin ağızını uygun bir şekilde kapatıp kolayaca açılabiliyor

mypet18

açılabilen bir şey almıştık

eltarcin

Teşekkürler:)Umarım bayatlamaz yoksa benim için işkence oluyor:)

eltarcin

Pet Shoplarda öyle kapatıyor zaten.Hiç aklıma gelmemişti teşekkür ederim.Acaba ne kadara aldınız aşağı yukarı?

martha

mamaların saklanması için her litrede kaplar satılıyor hava almayan

Zehramira

Tupperware'nin saklama kaplarını kullanıyorum ben. Hiç bayatlamıyor mama