Kısır Kediye Normal Mama?

kedim yaklaşık olarak 2 yaşında ve kısır fakat yapısı gereği asla kilo almıyor şöyle anlatıyım yaklaşık 1,5 yıldır bizimle fakat kilosu hep 4 civarlarında ve birazda uzun bir kedi veteriner kilo alması için normal mama verebilirsiniz dedi ama uzun kullanımda kısır kedilerde normal mama böbrek taşı yapıyormuş duyduğuma göre ne yapmalıyım? (aklınıza gelebilecek her türlü kısır mamayı denedim ama hiçbiri kilo aldırmadı)

8 CEVAP

Palyaco

Kisir kedilerde ideal oranlar önemli fosfor 08.07 magnezyum 08.07 olmalı ve sodyum 0.5 en yüksek onun altı olabilir yetişkin mama riskli olabilir onun yerine ek olarak toni ödül çubuğu ve animonda ödül bisküvisi kilo aldırır

Bbgm

Mama yerine doğal hazırladığınız gıdaları ek olarak verebilirsiniz bence normal mama çok riskli.

evde kendim yaş mama hazırlıyorum zaten ama dediğim gibi asla kilo almıyor

Bbgm

Benm dişi kedimde hiç almıyor 3 kilo var yok boyda var endişeliydim hekim e sordum bi deri bi kemik diye. Kimi kedi kilo alır kimisi almaz kan değerleri güzel sağlıklı bünyeden olabilir dedi. :))) oğlanda tam tersi tombik. Eğer çok aşırı bi zayıflık kan değerlerinde sorun yoksa risk almayın bence

evet çok aşırı bir zayıflık yok sanırım ben biraz fazla kafaya takıyorum :3

Gizem8822

Oğlumda da durum aynı boyu uzun olduğu için bize zayıf görünüyor açıkçası biraz tombik olmasını istiyorum bende. Hastalık atlattı bu yüzden baya kilo vermişti o zaman bol yaş mama ve vitamin takviyesi ile toparladı

Warriorsans

Eğer aşırı bir zayıflığı yoksa bırakın böyle kalsın daha iyi. Ev yapımı tavuk haşlama vs verin iyi gelir.

bende yaş mama vitaminlerini filan hiç aksatmıyorum ama almıyor işte kilo