2 Haftalik İshal Kedi

MsBidik

Sehir disinda okuyorum. Dun sokakta kenara sıkısmıs yavru kedi bulduk. Sut tozu şırınga ile 3 saatte bir besledim. Ishal ve poposu aciyor galiba şişik poposu dışa dogru. Ogrenciyim ve ne yapabilirim bilen yardim etsin lutfennn

7 CEVAP

Palyaco

Sut tozu royal veya gimcat kullanın ve bayat etmek içini toz halinde ufalayin içine ishali kesecektik ve popo kısmını zeytinyağı ile silin pamukla

edmrcglu

en azından sadece bir röntgen çekilebilir mi karna çok küçük belki uzun süredir tuvaletini yapmıyordur anne yalamadıysa onun dışında zeytinyağıyla pamukla poposunu hafifçe ovalayabilirsiniz ancak başka ne yapılabilir bilmiyorum

byzkpln

Parazit ise veteriner hekim iç dış parazit uygulaması yapıcak. Benim kedimin poposuda öyleyse Hindistan cevizi yağını ve zeytinyağ tavsiye edilmişt fayda etmedi. Ben belden aşağısını ılık sulu kovada yıkayıp bebekler için kullanılan hametan krem sürdüm yalamasından emin olacak şekilde uyurken tabi. Sonrasında 1 günde iyileşti. Veterinere verecek paran yok ise belediye veteriner kliniklerinde ücretsiz iç parazit yapılıyor. Fakat haftasonu kapalıdır. Bulunduğun şehirde veteriner fakültesinede götürebilirsin kısmen ücretli fakat veteriner ücretlerinin yarısı kadar ödeme alınıyor 7/24 açık diye biliyorum. Geçmiş olsun ihmal etmeyin

Anonymus985465

Vakit kaybetmeden bir veterinere götürün lütfen

Cennet29

Şuan cok minik o yüzden veterinerin görmesi lazım.

MsBidik

Sut tozunu yarin alabilcem. Simdi baktim tekrar poposunda kucucuk sari hareket eden sey gordum 2 tane kurtcuk gibi yada parazit bilmiyorum, resmini cekemedim. Napmaliyimm

edmrcglu

parazit tedavisi uygulanması lazım ancak ölçüyü hekim vermeli çok küçük çünkü zehirleyebilir