Kedi Tüy Dökme Sorunu

Hila_aladas

Kedim son zamanlar da çok fazla tüy döküyor. Bunun en aza inmesi için ne yapmamı tavsiye edersiniz?

11 CEVAP

Warriorsans

Bizde de var bu sorun malesef :( kedinizde bir sağlık sorunu olmadığına eminseniz yapmanız gereken şey sık sık taramak. Bu konuda furminatör yardımcı oluyor baya. Ben yemek verdiğimde tarıyorum bazen de uyurken yoksa çok izin vermiyor. İki kedim var biri çok tüy döküyor diğerinde tüy dökülmesi çok az..

Anonymus683514

Fırçalayın başka çok bir şey yapamazsınız eğer mama vs değişmediyse

Hila_aladas

Fırçalamaya pek izin vermiyor kendisi sürekli yalanıyor ama deneyeceğim

Warriorsans

Çeşit çeşit vitamin mama denedim acana pacifica dışında tüylerine iyi gelen mama olmadı birde sürekli ishal olmaya yatkın bir kedi olduğu için bağırsaklarında besin emilimi az diye düşünüyorum o yüzden ishal oluyor bence

Warriorsans

O yüzden tüy döküyor bence *

Gizem8822

Tüy toplama eldivenini deneyebilirsiniz kedim eldiveni görür görmez gelir önüme yatar

Taratmama sorunu bizde de var. Kaçacak delik arıyor tarağı/ eldiveni görünce. Ödül maması yaş mama istediği herşeyi veriyorum ama yine de yaratmıyor ne yapacağımı şaşırdım. Acaba tarak mı değiştirsem diye düşünüyorum

Anonymus683514

Benimki seviyor taranmayı ama en çok tüy döktüğü sırt ve baş bölgesini taratmıyor sadece karın tarafını taratıyor yine de ben taramaya başlayınca bayağı fayda gördüm.

Zencefil çok tüy dökmüyor zaten kısa tüylü, ama yine de koltuklardan kanepelerden topluyordum tüy, şimdi hiç kalmadı.

Bu iş mevsimsel ve biraz metabolizma ile ilgili. İnsanlar da belli dönemler daha fazla saç tüy döküyorlar aynı onun gibi. Stres, beslenme vs. etki eder ama her şey normalken dökülme arttıysa bu mevsimden ötürü ve her kedi döküyor şu an, buna da maalesef taramadan çözüm bulmak zor o yüzden istemese de yavaş yavaş alıştırmanız lazım.

Hila_aladas

Cevaplar çok yardımcı oldu teşekkür ederim

hakancoban

Benim iki çocuğum ikisi de çok şükür taratmaya bayılıyorlar. Bir ara ben de çok yaşamıştım fazlaca tüy dökülmesi olayını. Formix in tavuklusunu yediriyordum. Tavuklu mama vermemem konusunda özellikle uyardı veterinerimiz.

Hila_aladas

Hakancoban Benim kedim kırmızı et sevmiyor tavuklu mama dışında ağzına başka mama sürmez, bir de ciğeri çok sever