Sıcak Havalarda Yaş Mama Sıklığı

Policlal

Merhaba. Havalar ısınmaya başladı normalde oğlum haftada 1-2 kere yaş mama yiyor zaten bir konserveyi iki günde anca bitiriyor diyebilirim. Havalar ısınmaya başlayınca daha mı fazla yaş mama veriyorsunuz? Sıklığınız nedir paylaşırsanız sevinirim 🌸

6 CEVAP

Gizem8822

Bende sizin gibi yapıyorum yaş mama verirken birazda su katıyorum su tüketimi artsın diye

Warriorsans

Ben normal şartlarda haftada 2 3 veriyorum fazlası ishal yapabiliyor hassas sindirimli olduğu için kedim. Pazartesi günleri fix bol sulandırıp veriyorum diğer günler genelde sulandırmıyorum

cat_expert

Yaz veya kış olmasının normalde yaş mama tüketim sıklığı açısından bir önemi yok her zaman nasıl veriyorsanız aynı verebilirsiniz.

Fakat şu açıdan düşünülebilir, yazın sıcak nedeniyle kedilerin hareketleri azalır hareketleri azalan kedilerin bağırsak düzeni yavaşlar bu da ağırlıklı olarak kuru mamayla beslenen kediler için kabızlık sorunu yaratabilir eğer böyle bir durum varsa yaş mama sıklığını arttırabilirsiniz yaz boyunca.

Gimlihanim

Ben biraz daha arttırıyorum. Zaten normalde günde 1 öğün mutlaka yiyor. Şimdilerde birkaç öğün yiyor. Ama yaklaşık 1 konserve yiyor her gün. Bazen daha fazla olabiliyor 🤷🏻‍♀️

Bir konserve poşeti 85 gr ben onu dörde bölüyorum 2 günde veriyorum sabah akşam öğünlerinde. Her öğünde sulandırıp veriyorum severek tüketiyor. Yoksa çok su içmiyor su kabı hiç azalmıyor hergün tazeliyorum

Policlal

Cevaplarınız için teşekkür ederim bende biraz daha sulandırarak vereceğim 🙏🏻