Kedimde Siyah Böcek Gördüm

duruucc

Kedimin üstünde siyah bir böcek gördüm bu kedilerde üreyen bir parazit böceği mi yoksa evden üstüne gelmiş bir böcek mi anlayamadım tüm aşıları vs tam. Çok tedirginim biraz da pimpirikli olabilirim

7 CEVAP

Palyaco

Dışarıdan gelen böcek bunlar pireler bu kadar büyük olmaz kedinizi kontrol edin tüylerin arasında kızarıklık varmi

duruucc

Pire için büyük bir böcek ve sadece yürüyordu emin olamadım biraz daha kontrol edeyim başka çıkacak mı

BiciriginAnnesi

Yaz geldiği için bu tür böcekler çıkmaya başladı şuan da tam zamanları bizim balkon camı açık olduğu zaman balkona giriyor daha dün gördüm benden önce kızlarım gördü ve pati darbeleri ile öldürdüler siz takip de kalın tüylerini kontrol edin didik didik bakın var mı birşey bana dışardan gelen böcek gibime geldi

Warriorsans

Büyük ihtimalle pire merak etmeyin insanlara bulaşmıyor, kedinize güçlü bir dış parazit damlası yaptırmalısınız yada kediler için olan pire taraklarıyla her gün tarayarak temizlemelisiniz. Ayrıca pireleri yada yumurtalarını kediler kendilerini yalarken yutuyor bu da iç parazit yapıyor o yüzden iç parazit de yapılması lazım.

İyi beslenmiş bir pire. Pireler kan emdikçe bu şekle geliyorlar yoksa biraz daha küçük oluyor. Hem iç hem dış parazit yapılması gerekiyor.

aslihan_e

Pire olsa dokunduğunuz an zıplar. Ben pireye benzetemedim ama net değil. İri köpek pireleri oluyor ama pire öyle foto çektirmeye izin vermez pek, kaçar hemen.

duruucc

Teşekkür ederim cevaplarınız için babam dedi bi böcekmiş hatta dalga geçti, biraz panik olmuştum başka da görmedim zaten sjfkdnfd