Öksüren Kedi Acil

Cennet29

Arkadaşlar dışarda baktıgım kedim öksürürken boğulur gibi oluyordu mırlaması hırıltılı. düzenli gittiğim veteriner şehir dışında o yüzden gidemedim. Video çekip veterinerime attm üşütmüş dedi antibiyotik ilaca başladım 3 gündür kullanıyorum ayriyeten balık yağı ve multivitamin kullanıyorum. Ama kedim bir gündür hiç bişey yemiyor içmiyor. Öylece yatıyor 😔 bulunduğum şehir küçük ve 1 tane veteriner var sadece çok iyi de anlamıyorlar ellerinde hiç bir imkan yok tahlil vs yok. Ama soğuk algınlığıysa acaba iğne ile iyileştirebilirler mi sizce napmalıyım burdakine mi götüreyim? . Şehir dışındakine götürmeyi cok istiyorum ama evdeki kedim 1 hafta önce bacagını kırdı orda tedavi görüyor ameliyat olacak masrafım çok param yok. Ne yapacagımı şaşırmış vaziyetteyim

8 CEVAP

aslihan_e

Merhaba, enfeksiyon durumunda burunları tıkalı olduğu için yemeyi reddederler. Kediler koku almazsa yemezler. Kedinize şırınga ile zorla yedirmeniz gerek. Şırınga ile ne içirebilirseniz bol bol içirin. Özellikle tavuğun en yağlı, çorbalık diye satılan bölgesinin haşlanmış suyundan içirin. Onun mikropları ciğerden söktürücü özelliği var. Antibiyotik 10 güne kadar kullanılabilir öksüren kedilerde. Kullanmaya devam edin düzenli olarak sabah akşam tok karna. Balık yağı yerine haşlanmış balık suyu çorbası verseniz daha iyi olur. Çünkü balık yağlarını uzmanlar önermiyor, taze balık daha faydalı. Yumurtayı da bir buçuk dakika haşlatarak şırınga ile içirebilirsiniz. Belki reddeder ama zorlayın, ağzının kenarından sıkın az az, yalar. Zeytinyağı ekleyin birkaç damla pişirdiğiniz yiyeceklere.

Warriorsans

Azitro antibiyotik bizde çok işe yaramıştı 7 gün kullanmıştık ama yemek yemeyi bırakması kötü olmuş umarım iyileşir 🙏 şırıngayla beslemeye çalışın viyo alabilirsiniz iyi gelir belki

BiciriginAnnesi

Azitro antibiyotik şurup kızım da boğulup öksürüyordu nefes almakta güçlük çekiyordu burnu bile akıyordu vete sorarak 5 ml sabah akşam olmak üzere şırınga ile verdim 4 günde geçmişti
İlaç reçetesiz satılmıyor

Cennet29

Bugün şırıngayla yedirdim zorda olsa burnu akmıyor bu arada. Akşam da tavuk suyu içiricem. Sabahta veterinere götürücem burdakiler çok anlamıyor ama umarım faydaları dokunur kızıma. Cevaplarınız için teşekkür ederim ❤️

Cennet29

Kendi şehrimdeki veterinere götürdüm tatmin olmadım şehir dışına götürdüm tedabiye alındı ama yinede kızım iyileşemedi ve melek oldu 🤧🤧🤧🤧🤧💔

Seydagulec_

@Cennet29 başınız sağ olsun lütfen üzülmeyin biliyorum zor bir durum ama siz elinizden gelenin fazlasını dahi yaptınız, melek olmuş yavrucak kendi cennetinde koştursun artık 😞

Cennet29

Kedime ciğer tavuk hindi eti yumurta sevdiği her şeyi pişirmeme rağmen hiç birine ağzını sürmedi

Cennet29

1 bucuk 2 gündür yemiyor sadece ev yoğurdunu sulandırıp ayran yapmıştım 😔 onu içti minicik. Bugün multivitaminini ağzına sürdüm zorla. Araç bulabilirsem acilen veterinere götürücem çünkü bu halleri hayra alamet gelmiyor 😭 kızıma dua edin