Kedimi Kısırlaştırdım Bakabilir Misiniz

buusracikk

Arkadaşlar bu sabah 11 buçuk gibi dişi kedimi kısırlaştırdım. Katı anestezi aldı yürüyor ama mama yemedi hala ben teker teker verirsem 2 3 tane yiyor kendisi gidip yemiyor. Hâlâ sersem gibi uyuyor sürekli anestezinin etkisinden. Benim yapabileceğim bir şey var mı ne zaman kendine gelir?

9 CEVAP

Palyaco

Kuru mama vermeyin kusar yasmam az az verin 24 saat

buusracikk

Not: Kulakları önceye göre bir tık soğuk. Kedimi sıcak tutmam gerekiyor mu?

Warriorsans

Yaş mama vermenşz daha iyi olur ama ameliyattan sonra mama yememesi normal. Kusabilir belki anesteziyi atar vücudu. Genelde çok susuyorlar bu durumda o yüzden yakınına su koymayı unutmayın. Yarın büyük ihtimalle yemeye başlayacaktır. Ev sıcaksa ki çoğu yer 1 2 gündür iyice sıcak ekstra sıcak tutmanıza gerek yok diye düşünüyorum.

Yaş mama vermeniz daha doğru olur ona sıcak bir yatak hazırlayın ve bol bol uyumasını sağlayın

Gimlihanim

Zorlamayın daha erken yiyecektir mutlaka. Önce bir kendine gelsin.
İlk gün yaş mama vermenizi tavsiye ederim. Anestezi etkisi ile kabızlık yaşayabilir.

Stellam

Merhaba bende kucuk kizimi iki hafta once kisirlastirdim ameliyattan 6 saat sonra su ve 12 saat ertesi gun mama vermem gerektigini soylemisti veteriner hekim. Cunku zaten ameliyattan sonra 3-4 kez kustu. Anestesi etkisinden de cikmasi yine bi 12 saati bulmustu sersem gibiydi zaten yuruyemiyodu dusuyordu

pablopicasso

Zorlamayın kediler uzun süre aç kalabilir. Kendini toparlanmış hissettiğinde yiyecektir. Önce su içmesi sağlayın. Zorlamadan ki içecektir. Narkozu atması önemli. Atlayıp, zıplamasın o daha önemli.

Mama konusu ise yiyecektir. Yaş mama yoksa da kuru mamanızı az sıcak su ile kabartıp, soğutup servis edebilirsiniz.

buusracikk

Tamamen kendine geldi ama kuru mama yemiyor yaş mama verdim onu da yemedi aç kalmaması için tavuk haşlayıp verdim sadece haşlanmış tavuk yiyor suyunu içiyor. Mama yemeye başlasa daha iyi olacak ama henüz yemedi

buusracikk

Su içiyor evin her köşesine su koydum gezmek isterse gördüğünde içer diye. Mama yemedi ama hala. 2 kere de kustu