Parazit Aşısı Gecikirse Ne Olur ?

simsek_sevval

Kedimi sıklıkla götürdüğüm veteriner kliniği kapandı . Sınava hazırlanıyorum ve aşıları biraz aksadı en son parazit aşısını ekim ayında oldu ama marta kadar evden hiç çıkmadı son iki aydır sadece beş dakikalığına üç kez dışarı çıkardım parazit vakti geldi ama yaptırmadım veteriner kapandığını öğrendikten sonra az önce kustu ama sadece kusmuğunda tüy vardı ve gayet hareketli her zamanki gibi sınava çok az süre kaldı uzun süre aşı olmayıp aşı olunca hastalanmasından tedirgin olup yaptırmak istemedim parazit falan kapmış olabilir mi merak ettim ama sadece tüy vardı. Cevaplarsanız çok sevinirim .

5 CEVAP

Palyaco

Bizim 1 ay geçti bugün yaptırdım hiçbir sıkıntı olmadi ama sizin baya geçmiş heleki böcek sinek yakalayıp yiyiyorsa sıkıntı olur yaptırın derim acil

NorthNight

Dışarı çıkarıyorsanız parazit aşılarını ihmal etmeyin. Tüy varsa kusması büyük ihtimalle tüydendir ama riske atmayın derim. Götüremiyorsanız bi klinikten kedinizin kilosuna göre ilacı alıp siz evde uygulayabilirsiniz.

simsek_sevval

Çok teşekkür ederim düzenli olarak malt veriyorum hep kakasında görüyordum tüy ama kusunca tedirgin oldum

Warriorsans

Dış parazit yaptırmadan olup olmadığını kedi pire tarağıyla anlayabilirsiniz ama iç paraziti aksatmamanızı öneririm. 2 ayda 1 max 3 ayda 1 yaptırılmalı

Gimlihanim

En kısa zamanda yaptırmanızı tavsiye ederim. Dışkı kontrolü de çok önemli. Özellikle dışarıya çıkan kedilerde iç dış parazit uygulamaları daha önemli.