Kedim Kuru Mama Yemiyor

Larayulaar

Kedimi annesinin yanından yeni sahiplendik bir buçuk aylık kadar iki tane dişi var, yavru kuru maması aldik yemedi yaş mama yiyor ileride bu sıkıntı yaratır mi normal mi birde i5 gr yaş mamayı bir günde mi tuketiliyor

6 CEVAP

Warriorsans

Yaş mama verin birkaç gün sonra kuru mamayla karıştırarak vermeye başlayın daha sonra kuru mamaya geçiş yaparsınız. Yediği kadar verin ne kadar yerse o kadar yesin öğün kısıtlamasına gitmeyin yavru olduğu için bol yemeye ihtiyacı var. Yaş mama eğer kaliteliyse kuru mamadan kat kat daha sağlıklı. Kaliteli uygun fiyatlı önereceğim marka n&d şu an Vodafone yanımda uygulamasında 6 konserve alınca mys15 koduyla konservesi 7 tl ye geliyor kargo ücretsiz. İçeriği harika tavsiye ederim

Anonymus985465

Lara Hanım
1,5 aylık kediye kuru nama yedirilmez.
Lütfen tavuğu bol suda haşlayın ve suyuyla yedirin. Çok ince de olsa kemikleri yedirmeyin. Haftada bir haşlanmış ciğer/balık/yumurta sarısı çok az kefir, lor peyniri

Mirabonibon

1,5 aylık kediyi niye annesinden ayırdınız? Kuru mama yiyecek yaşta değil

BiciriginAnnesi

Kuru mama yemesine özen gösterin yardımcı olun aç da kalsa o kuru mamayı yiyecek
Benim kedim yaş mamaya alıştı şu anda veterinerden çıkamıyoruz neler çekiyoruz su saat oldu yaşadıklarımı tahmin bile edemezsiniz

Kuru mama yesin çok küçük yaş mamaya alışırsa kuru mamayı yediremezsiniz veterinerden çıkamazsınız
Gerekirse eliniz ile ağzına soka soka yedirin bir tane bir tane tabi sürekli önünde kuru mama olmasin kuru mamayı sürekli görünce yemiyorlar saatlik öğünlük çıkarın

simsim1713

Ben de kedimi 1.5 aylıkken sahiplenmiştim
Kuru mama yemiyordu. Yaş mama yemiyordu. İlk kedim olduğu için tecrübesizdim. İnternette yoğurt sevdiklerini okuyup yoğurt vermiştim onu yemişti.
Sonra ertesi gün veterinere gittim süt tozu almak için ama gerek yok kuru mamaya alıştır dedi. Ezerek ve suyla ıslatarak vermemi söyledi.
Yine yemediği için mecburen çay kaşığıyla zorla yediriyordum. Fakat 2 günün sonunda kendi isteğiyle yemeye başlamıştı.

Anonymus985465

Kediler etobur olduğundan kuru mama hayvanların sağlığına zararlı. Avrupa Hayvan Sağlığı Literatüründe özellikle böbrek yetmezliğinin, idrar yolu tıkanıklıklarının ana sebeplerinden birinin kuru mama olduğu tesbit edilmiş.
Ucuz, kalitesiz yaş mama da sağlığa zararlı.
Türkiye de satılan isim yapmış içeriği çok iyi ve kaliteli görünen ithal kuru mamalarla beslediğim bir evladımı 6 yaşında diğerini 9 yaşında çok acı bir şekilde böbrek yetmezliğinden kaybettim. Diğer 9 yaşındaki kedim iyi bir veterinerin tedavisi ile ve tıbbi üriner mamalarla çok şükür hayatta.
Veterinerlere harcadığım paranın haddi hesabı yok.
Başka Canlar yanmasın diye kendi tecrübelerimi özet olarak yazdım.
Avrupalı uzman bir veteriner hekimin şu söylediğine tamamen katılıyorum; Kediler sabah fare yer, öğlen fare yer, akşam fare yer.
Schesir, nd, natura, nutri feline gibi yaş mamalar da verebilirsiniz.
10 senedir kedilerim var ve halihazırda 11 kedim var. Heosi sokak kedisi.
Sevgiyle sağlıkla kalın