Kedim Camdan Düştü Acilllll

Bu sabah uyandığımda etrafta kedimi aradım ama bulamadım çok telaşlandım ya camdan atladıysa diye bahçeye baktım ve onu buldum burnu kanamıştı ve kirlenmişti daha sonra eve baktım ve camda çok fazla kedi tüyü gördüm ve orada bulınan örtünün aşağıya çekilmiş olduğunu gürdüm meğer kedimin ayağı kaymış düşmemek içinde örtüye tutunmuş kedim 1. Kattan düştü şimdi veterinere gideceğiz burnunu temizledim kedim daha 13 aylık sağlık sorunu olur mu çok korkuyorum

29 CEVAP

Orda boğazlamıyorum kamera açısı öyle çıkarmış çenesini kaldırıyorum

Siyamask

Çok geçmiş olsun. Son durum nedir?🍀

pablopicasso

Nihayetinde kedi meraklı bir hayvan temiz hava almak için bile hamle yapıp, ayağı kayıp düşmüş olabilir.

Hangi katta olursanız olun önlem almalısınız. Sahiplenmeden önce her şeyi okuyup, araştırıp, öğrenmeli ve ona göre karar vermelisiniz. Anlık boşluğunuzda dönüşü olamayan kazalar yaşamınız an meselesi bir kedi ile. Kimseye tavır almayın bu yüzden.

2.si düştüğünde damakları yarışabiliyor ve bu dakikalar içinde müdahale edilmesi gereken bir durum. Foto çekip, forum açmak yerine ben olsam kucaklayıp, koşarak veteriner hekimime gitmeyi düşünürdüm demek istiyoruz bir ağıdan. En iyi teşhisi o koyar ve tedavi eder. Biz buradan ancak dikkatli olmanızı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletebiliriz.

Geçen ekim ayında bir tanıdığımın kedisi 1 kattan düştü ve neler çekti hayvancık anlatsam oturup ağlarsınız. Sahibinin bir anlık cam balkon camının aralığından hem de…

Hala da çekiyor geçen gün ayağındaki atel için tekrar operasyon geçiridi. Böyle dar zamanlarında maliyeti zaten öyle böyle değil evlat olduğundan ellerinden gelen her şeyi karşılıyorlar. Aylarca minicik kafeste baktılar, fizik tedaviler vs. Aldığı ilaç vs cabası.. Yürekleri alev alev yandı.

Hepsi çok çok üzgün, kızgınlık belirtileri başlamış ve dişi olduğundan başka bir operasyon travması onun içinde diye ince eleyip sık dokuyorlar. Kısacası öyle düştü demek ile olmuyor. Düşmemesi için elinizden gelen tek şey var. Önlem önlem önlem. Bakıyordu-bakıyordum ile maaleseff..

Umarım toparlar🙏

Selenay1

Martuyl

Bu kişinin tam olarak nasıl bilinçlenmesi gerekiyor bu zamana kadar kedinin düşebileceğini akıl edememiş insan şimdi mi edecek tabi ki eleştiricez bu hayvan ölebilirdi, hastalık kapabilirdi. Bu çok ciddi bir konu eleştirebildiğimiz kadar eleştiricez ki insanlar akıllanmak için hayvanın düşmesini beklemesin. Ayrıca soru zaten saçma veterinere gidecek ve o söyleyecek zaten biz ne yapalım veterinerin söylemesi muhtemel şeyleri mi söyleyelim hayır mantıklı bir soru sormuş olsa tamam diyeceğim

Mirabonibon

Ya neyden bahsediyorsunuz siz kedi düşmüş siz atlamadı diye savunuyorsunuz aklınız nerede sizin? Bas bas bağırıyoruz file şart önleminizi alın diye. Çıkmışsınız yok benim kedim hep bakar yok bilmem benim kedim alışık yok bilmem benim kedim düşmez tamamen saçmalık bir gün bir düşer çok ağlarsınız. Ha bir de siz düşseniz hemen ambulans, doktorlaaar kedi düşse ay dur buraya yazayım belki sanal röntgen çekerler. Yanınızdaki bir canlı kalbi atıyor, nefes alıyor, canı yanıyor, ağlıyor, üzülüyor anlayın şunu buraya neden yazıyorsunuz direkt koşup veterinere gitmek yerine yazık ya çok yazık

Merhaba kedimin durumu gayet iyi hiçbir sorunu yok iç kanama kırık yok gayet iyiyiz iyi kötü cevaplarınız için teşekkürler:)

Selenay1

Gayet iyi hiçbir sorunu yok diye lütfen tedbir almayı unutmayın kırık çıkık olmasa bile hastalık kapabilir

Evet çok doğru ve ben kedimin düştüğü zaman hemen yazdığım için olayı tam olarak anlatamamıştım kedimin kardeşi (benim kedim değil) file takılı cama yaslanıp düşmüştü bende korktum ve camın kapalı kalmasını tercih ettim ama maalesef gece camı açmışlar ve sonucu böyle bir kazayla sonuçlandı maalesef ben normalde hep gece kalkar hatta alarm kurarak kedimin ne yaptığını kontrol ederim ama bu sefer kalktığımda camın açık olduğunu hatta örtünün kaymış olduğunu görünce ayağının kaydığını düşündüm çünkü hiç atlamazdı asıl kastettiğim buydu sorudada veterinere gidene kadar ona yapabileceğim birşey var mı bunu sormak istemiştim ama sanırım yanlış anlaşılmış bende camıma file takmaya karar verdim ve en sağlamından ki böyle kötü kazalar meydana gelmesin kedimin hiçbir sorunu yok ve artık daha dikkatli olacam

Deniz1741

Veterinerler kedim daha önce hiç düşmedi diyenlerin düşen kedileriyle dolu. Geçmiş olsun acil veterinere gitmeniz gerekiyor. Umarım bir daha cam kapı açık bırakmazsınız.

Orda boğazlamıyorum kamera açısı öyle çıkarmış çenesini kaldırıyorum

Betrayal

Olan olmuş artık kötü bir tecrübe olmuş bende şuanda balkona telli kapı yapacağım sırf kedi için mecbur bilerek atlamiyolar zaten bir anlık dalgınlık birşey görüp veya hesap edemeyip düşüyorlar sonuçta insan değil hayvan bunlar düşünerek hareket edemeyebiliyolar

Warriorsans

Kedilerin atlaması yada ayağının kayıp düşmesi falan hepsi çok normal. Sizin ihmaliniz yüzünden düştü, yazık. Camlara kedi filesi şart. Umarım iyidir bir sorunu yoktur ama kedi filesi taktırın lütfen yazık değil mi hayvana?

drexssi

Merhaba. Ne kadar dikkat edersek edelim bqzen göz acip kapayincaya kadar bazı şeyler gerceklesebiliyor. benim oğlum da 5 ay önce 6. kattan düştü. İç kanaması vardı, kolu kirilmisti, dudagi yarilmisti. eğer bir yerine dokundugunuzda tepki vermiyorsa şükürler olsun ki herhangi bir uzvuna zarar gelmemis olabilir. ama yine de olmamis diyemeyiz. İç kanaması falan olabilir. en kısa zamanda veterinere götürun ve gozunuzun önünden ayirmayin. çok geçmiş olsun. umarım bir sıkıntisi yoktur. caninizi sikmayin. daha da dikkatli olun ♡