Aslan Gücüne Sahip Erkek Kedim İçin Taşıma Çantası

parskedy

Merhabalar,
Kedimi geçen hafta çarşamba günü kısırlaştırdım. Normalde bu cuma günü dikişlerinin alınması için gelmemizi söylediler. Aksilikler oldu ve bir türlü götüremedim. Sonunda bugün (geride bıraktığımız 4.) taşıma çantasına soktum, evden çıkmamıza 10 dakika varken bu çantasını da yırtmayı/kırmayı/parçalamayı... başardı. Standart boxlardan 3'ünün kapağını ittirerek bir şekilde çıkabildiği için fermuarlı almayı denedim, özellikle de fermuar kısımlarını patilerinin gelemeyeceği yere denk getirdim ki bir şekilde fermuarları da aralayıp açmasın. Ama kendisi o kadar güçlü biri ki fermuarı bozmayı ve yırtmayı başardı. Şimdi veterineri arayıp en geç ne zaman dikişlerinin aldırılabileceğini soracağım o arada da kendisine yeni taşıma çantası bakacağım. Sizden de (özellikle kedisi böyle olanlardan) hiçbir şekilde çıkamayacağı bir box önerisi istiyorum.

Ve özellikle belirteyim bütün boxları zaten her zaman vaktini geçirdiği yerde duruyor, ve kapağını kırdıklarından birinin içinde uyuyor. Yani sadece veterinere giderken maruz kaldığı bir durum değil. En başından beri kendisini boxa sokmak inanılmaz zor, fakat önceden içine girdiğinde sakin duruyordu. İlk kez çıkmayı deneyip başardığından beri tekrar başarabileceğini düşünüp asla rahat durmuyor ve çıkmak için aralıksız çabalıyor. Çıkıyor da... Yani box'ın içinde sakin durmasını sağlamam doğal yollarla pek mümkün değil, o yüzden o sakin durmasa da içinden çıkamayacağı bir box arayışındayım.

Şimdiden çok teşekkürler.

3 CEVAP

edmrcglu

demir kapaklı olanları tercih edebilirsiniz veya kedi nanesi koyup yanına onu rahatlatabilirsiniz ya da kapak kısmındaki delikleri üstte delikler varsa oradan sert plastik klipsler takarak sağlamlaştırabilirsiniz

Anonymus985465

suzionline'da faydalı öneriler var.

Hazaldd

Benim kedim de aynı davranışları yapıyor. Taşıma çantalarının kapaklarını esnetip kırdı. Bulabildiniz mi güzel bir çanta