İç Parazit Hapı Yarım Yutturuldu

Esims

Arkadaşlar az önce vetten geldim. İç ve dış parazit yaptırdık fakat içime sinmeyen bir şey gördüm. İç parazit hapını kedime yarım yutturdu (hatta daha azı) bu normal mi? Orda da bir şey diyemedim ama tam yutturulması gerekmez miydi?

4 CEVAP

Warriorsans

Kilosuna göre doz veriliyor markasına göre değişse de çoğunda 10 kg için tablet yani 5 kg bir kedi yarım tablet yutmalı 2,5 kg altı çeyrek tablet

Kilosuna göre o, benim de kırıp bir yarısını bir kedime bir yarısını diğer kedime veriyorlar.

pablopicasso

Kilosununa göre uygulanır. Müsterih olun yarım hap ile kar edemez veteriner dimi. Nihayetinde iyi ki varlar☺️

aslihan_e

Bizim veteriner de üstünde bir hap dese de az geliyor iki tane yutturun demişti. Tabi ben asla doz aşımına gitmem, zaten çocuğum çok su içmişti o gün, karnı ondan şişti. Söylememe rağmen ısrarla parazit vardır dedi. Ben düzenli hap veriyordum, yine de tekrar verdim, hiçbir şey çıkmadı. Bizimki zaten mini boy. Parazit varsa yarım doz da olsa döküyor, öyle bir durumda zaten ikinci uygulama gerekir. En iyisi aralıklı olarak düşük dozlar vermek, yoksa parazitler zehirli madde salgılıyor topluca, aniden hepsinin ölmesi iyi değil.