Exculusion İshal :(

Warriorsans

2 kedim var exculusion geçiş sürecindeyiz ve uzuun bir geçiş yapıyorum kedilerimden birisi ishale yatkın olduğu için. Golosi kullanıyorduk sorun yoktu ama 1 haftadır kedilerimden birinde ilk önce yumuşak dışkı yavaş yavaş da puding kıvamlı ishal başladı. Emin olmak için verdiğim her şeyi kestim sadece mamayla devam ettik ve artık emin oldum exculusion mama ishal yapıyor. Sizce biraz daha şans verip beklesem mi? Mamaya alışır mı? Yoksa direk eski mamasına mı dönsek. 12 kg mama aldım bildiğim kadarıyla bu tarz durumlarda exculusion iade kabul ediyor. İade mi etmeliyim bilemedim :(

15 CEVAP

Palyaco

Puding kivami devam ediyorsa iade edin yüzde 10 kullandiysaniz aliyorlar iade

Palyaco

Hermama her kediye yaramıyor

Palyaco

Exclusion ishal yaptığını ilkkez duydum bence geçiş sürecinde biraz daha bekleyin ne ishal nede kabiz yapar bir süre daha devam edin olmazsa birakirsiniz

Warriorsans

@palyaco bende önceden tester olarak da denemiştim ishal olmamıştı şimdi olunca çok üzüldüm bu günde ishal ne yapsam bilemedim. Normalde ishal olan kediler günde 4 5 tuvalete gidiyorlar ama bizimkisi her zamanki sıklığında yani günde 1 kez tuvaletini yapıyor, gazı falan yok sadece kıvamı puding gibi. Acaba royal canin sensible 400 gr alsam onunla mı desteklesem daha önce ishalini direk kesmişti royal mama. Destekleyerek verirsem vücudu mamaya da alışır gibi düşündüm ama bilemedim de

simbakedi

bence gerek yok iade edin. bizde de nd yumusak kaka yapmisti mesela ama hic puding kivamli olmadi, yumusak kaka daha sonra alistikca sert hale geldi. iade seceneginiz varken diretmeyin hic bence

Warriorsans

Baktım golosi 20 kg stok var iade edip ondan alıcam o zaman :/

Warriorsans

Bu gün kakası baya normal gibiydi sadece bir kısmı daha yumuşaktı acaba yavaş yavaş düzeliyor mu anlamadım

Palyaco

Bence gozlemleyin birde golosi et ve türevleri kullaniyor bunun sağlıksız olduğunu söylüyor internette tabi siz bilirsiniz

Warriorsans

@palyaco hangi mamayı kullansam yaramadı ama golosi gayet iyi gelmişti. Bakalım şimdi biraz daha gözlemleme kararı aldım çok sevindim düzelmesine umarım tekrar ishal olmaz.

Palyaco

İshal duzelmesse iade edin ama duzelirse kullanın farkı göreceksiniz

Alexkitty

Neredeyse 6 aydır sığır etli olanını kullanıyorum N&D ocean mamadan direkt geçtim hiç bir sorun yaşamamıştım hatta kanlı kaka sorunumu bile çözmüştü çok şükür exclusion yemeye başladığı gün bitti çok şaşırdım okuduğumda geçmiş olsun şimdiden. Bizim paşa da ya sıcaktan yada sıkıldığından bir haftadır ne yaş mama nede kuru mamasını doğru düzgün yemiyor denemek için my food somonlu sipariş verdim az önce bakalım ne yapacak segment fırtınası olacak biliyorum ama merak ediyorum açıkçası sonrasında exclusion devam 🙈 Bu arada NBL gold probiyotik çok iyi geliyor denemenizi tavsiye ederim birer gün arayla üç tane verebilirsiniz zamanında çok iyi gelmişti

teddybal

@Warriorsans Sanabelle denediniz mi, denemediyseniz bir de onu deneyin isterseniz. Proplan'dan sonra en sert kakaya onda denk gelmiştim çok şekilli dışkılıyorlardı, içerikte %20lerde bir pirinç oranı var sanırım onun etkisi.

Warriorsans

@teddybal sanabelle 400 gr alıp denemiştim bir sorun olmamıştı ama o kadar kısa sürede pek anlaşılmıyor rotasyonda denemek istediğim bir marka belki exculusiondan sonra sanabelle yada bozita deneriz bilmiyorum

Warriorsans

@alexkitty bu gün dışkısı gayet iyiydi ama 2 kedim olduğu için acaba diğerinin mi dışkısı emin olamadım biraz daha gözlemleyeceğim umarım kalmaz sorunumuz 🥺

Warriorsans

2 3 gündür dışkısı mükemmel oldu iyi ki iade etmemişim🥳