Erkek Köpekler Kızgınlık Dönemine Girer Mi

Leomaltipoo

Merhaba köpeğim 1 yaşında son 1 aydır özellikle akşamları çok huysuz sürekli havlıyor oyun oynamak istiyor diye top atıyorum normalde oynar bir süredir oynamıyor sadece havlıyor sanki birşey anlatıyor gibi sürekli yüzüme bakıyor. Veterinerimiz çiftleşme döneminde olabilir dedi bu dönemde kısırlaştırmalımıyım? Kısırlaştırsam sakinleşir mi veya bu dönem ne zaman biter? 🤦🏼‍♀️

4 CEVAP

Superisi814

Elbette girer. Zamanla hircinlasmaya başlar.Sonra civarda koku salgılayan dışı köpeğe ulaşmak için kacicaktir.Disi köpegin peşinde olan başka erkek köpeklerle de kavga etmesi gerekebilir.Sansi varsa başına bir şey gelmez.Yoksa sürü saldırısına da uğrayabilir .

Leomaltipoo

Peki ev içi davranışları havlamasında da bir düzelme olur mu açıkçası hemen mi kısırlaştırsam yoksa biraz daha ertelesem mi kararsızım

Bbgm

Sizin çocuk erkekse ve etrafta kızgınlıkta olan dişi köpek varsa onun peşinden gitmek ister hatta ulumaya falan başlayabilir ama eğer dişi köpek kokusu yoksa erkek köpeklerde öyle zamansal aralıklı bir şey yok. 8 sene erkek köpeğim vardı hiç öyle bir şey yaşamadık. Dişi ise evet olur belli dönemlerde. Şu da olabilir o saatlerde sizin duymadığınız bir sesi yada değişkeni daha net algılıyor ve bunu tehdit olarak algılıyor olabilir. Öyle bir şeyse tepki verdiği şeyin kaynağını bulup bir kaç kere görmesi ve tehdit olmadığını anlaması yeter.

zaman mekan fark etmez basar geçer