Acil Kedim Kusuyor (Fotoğraflı)

buusracikk

Arkadaşlar kedim erkek 1 yaşında iç dış parazit tedavilerini aksatmadan yaptırıyorum. Biraz önce kustu kusmukta küçük et parçası gibi şeyler vardı parazit diye düşündüm ama canlı değil çekince kopuyor. Akşam haşlanmış tavuk yedirmiştim her zaman yiyor ama bilmiyorum ondan mı oldu. Eğer parazit varsa görünümü nasıldır ve her zaman canlı mı olur?

16 CEVAP

Betrayal

Yani kopabilir birsuru parazit türü var ama dediğim gibi takibi yapılması ve dışkı takibi yapılması gerekir

Bbgm

Soruyu okumadan önce fotoğrafa baktım ve direk tavuk yemiş dedim. Çünkü kusmuktaki tavuk aynı böyle görünüyor hep. Tani tedbiri gözlemi elden bırakmayın ama hava, sindirememe vs etkenlerdende olmuş olabilir.

Betrayal

Hemen endişelenmeye gerek yok diye düşünüyorum uzun süre tekrar ederse veterinere götürülebilir benimkide bir süre özellikle mama geçiş sürecinde kusmustu bir hafta sizinkide aynı sarı safra gibi takibi yapılması gerekir ...

Anonymus683514

Yediği şeyi kusmuş bana başka bir şey gibi gelmedi. Ne verdiyseniz (tavuk demişsiniz) vermeyin normla besleyin ve biraz izleyin. Yine kusarsa kliniğe götürün

aslihan_e

Ben de görünce tavuk dedim. Zaten parazit olsalar hafiften hareket ederlerdi ordan anlardınız.

pablopicasso

Sindirilmemiş tavuk endişelenmeyin.

pablopicasso

Sıcaklarda tavuk vermeseniz mi? Ağır gelmiş olabilir.

Warriorsans

Tavuk bazen zehirleyebiliyor riskli bir gıda. Parazit de olabilir bilmiyorum ama klasik mamasıyla besleyin 3 4 kezden fazla kusarsa veterinere götürün derim.

gece18

Tavuğu pişirildiği gibi vermeniz gerekiyor. Aksi taktirde tavuk kolay bakteri üreten bir gıda. 3 den fazla kusmalar normal değildir. Keyfi yerindeyse endişelenmeyin. Bir süre bir şey vermeyin midesi rahatlasın.

Palyaco

3 seferden fazla kusarsa veterinere goturun

buusracikk

Acillll

buusracikk

Akşam tavuk yedikten sonra böyle oldu haftada 1 2 kez azar azar veriyorum hiç böyle olmuyordu ondan olduğunu düşünüyorum. Parazitler çekince kopar mı?

buusracikk

Dişi kedimi kısırlaştırdık 2 gün önce haliyle onunla biraz daha fazla ilgileniyorum onu kıskanıyor erkek kedim sürekli kendini sevdiriyor bana ikisine de eşit davranıp eşit seviyorum ama stresten olabileceği de aklıma geldi çünkü oyun arkadaşı 2 gündür yok gibi evin içinde. Umarım sadece tavuktan olmuştur. Dışkısına baktım kumda hiçbir anormallik yok ishal değil. En ufak bir hapşırsalar bile anında panikliyorum maalesef :(

buusracikk

Safra kustu biraz önce sadece suydu

buusracikk

Akşam 2 kez daha safra kustu şu an kusma yok ama uyuyor belli rahatsız olduğu :( her zaman yiyordu aslında neden böyle oldu bilmiyorum