Pencerenin Üst Açılımından Kedim Kaçabilir Mi

Melikeeckl

Merhaba yaz aylarına girdik ve camlar açık olsun istiyorum hem kedimiz açısından temiz hava hemde kendimiz için ancak kedim kaçar diye korkuyorum pencerenin üst açılımını açsam oradan kaçar mı sizce

10 CEVAP

aycylmz

Kaçmasa bile sıkışıp ölen veya felç kalan kediler var. Vasistaslar için de korumalıklar var, onlardan alabilirsiniz.

muffinthecat

Dedikleri gibi kaçamasa bile Allah korusunun oraya sıkışabilir. 1 kaç kez pisilerim buna yeltendi maalesef.

pablopicasso

Kaçar, sıkışır, atlar, felç kalabilir

Bbgm

Kediler çok çılgın olabiliyor.. Hatta bazen hiç huyu olmayan kediler bile aniden olmadık girişimlere karar verebiliyor her an gözlemlemenizi tavsiye ederim

Becatbe

Evet kaçabilir. Ben bir gece 2 metre yüksekteki pencerenin üstünde buldum.
Kızgınlık zamanlarında fena oluyorlar, özellikle erkekler.

Warriorsans

Kesinlikle açmayın o kadar çok ki o şekilde sakat kalan yada ölen kedi. O araya sıkışıyorlar. Tanıdıklarımdan birisi o şekilde açmış odaya girdiğinde kedisi boğazından asılıymış kaybetti bu şekilde yavrusunu ve çok kötü bir ihmal yüzünden öldü hayvan. Kedi filesi taktırmak çok basit böyle şeylere hiç gerek yok. İlgili yerlerden kafes tellerinden bile alıp kendiniz takabilirsiniz.

Melikeeckl

Gece yatarken açıcam ama o sebepten sormak istedim

Selenay1

Evet mutfak camı o şekilde bizim kapalı tutuyoruz. Ben içerdeyken durabiliyorlar onda bile o üstteki açıklığa atlamaya çalışıp düşmüştü. Orası ilgisini çekebilir deneyebilir yani

Mirabonibon

Kaçar ya da girişir hiç yapmayın daha iyi

teo33

File olmuyorsa, sağlam bir sineklik + "kanca" da takabilirsiniz. İkincisi ekonomik olarak da çok daha uygun. Takılan kancalar sayesinde sineklikler asla açılmıyor.