Kedimde Aniden Çıkan Yumru?

Zesinnn

Günaydın arkadaşlar. Kedimi bugün severken sağ tarafında sırtın biraz alt kısmında nohut büyüklüğünde bir yumru fark ettim kedimin iştahı yerine anormal bir durumu yok.en yakın Aşımızı 2 ay önce yaptırdık. Normal oturduğunda yumru hissedilmiyor ayaklarını up uzun yapıp yattığı zaman hissediliyor böyle bir durumla karşılaşan oldumu veterinerim şuan kapalı ondan uyumayan varsa danışmak istiyorum. Teşekkürler

8 CEVAP

aslihan_e

Çip mi bilmem ama aşı yeri sarkomu oluşmuş olabilir. Aşıdan 3 ay sonra, 2 cm çapında ve fark edildikten 1 ay sonra büyümeye devam ederse o zaman korkulması gerekiyor. Özellikle kuduz aşısından sonra oluşabiliyor. Çip pirinç kadar diye biliyorum.

Zesinnn

Evet bende ondan korkuyorum kuduz aşısı yaptırdım en son.

Zesinnn

Sabah veteriner açılınca hemen gittim röntgen çekildi 1 cm boyu varmış aşı dağılmamış topak oluşmuş veteriner hekim 2-3 aya kaybolur siz genede izleyin dedi eğer büyüme fark ederseniz zaman kaybetmeden gelin dedi.. içim rahatladı cevap veren arkadaşlara teşekkürler bugün 3. Günü dahada küçüldü gibi geliyor.

Zesinnn

Acaba çipi olabilir mi. Çip yaptıran sahipler sizin kedinizde hissediliyormu?

pablopicasso

Çip o kadar minicik ki pirinç tanesi kadar bile yok. Enseye uygulanıyor. Dış parazit damlasının yapıldığı yere nerede ise.. çip kaynaklı olacağını sanmıyorum. Tabii en iyi hekiminiz bilir.

Ramses de çip var hiç hissedilmiyor çok küçükmüş o yumrunun çip olduğunu sanmıyorum.

Zesinnn

Sabah veteriner açılınca hemen gittim röntgen çekildi 1 cm boyu varmış aşı dağılmamış topak oluşmuş veteriner hekim 2-3 aya kaybolur siz genede izleyin dedi eğer büyüme fark ederseniz zaman kaybetmeden gelin dedi.. içim rahatladı cevap veren arkadaşlara teşekkürler bugün 3. Günü dahada küçüldü gibi geliyor.

Zesinnn

Sabah veteriner açılınca hemen gittim röntgen çekildi 1 cm boyu varmış aşı dağılmamış topak oluşmuş veteriner hekim 2-3 aya kaybolur siz genede izleyin dedi eğer büyüme fark ederseniz zaman kaybetmeden gelin dedi.. içim rahatladı cevap veren arkadaşlara teşekkürler bugün 3. Günü dahada küçüldü gibi geliyor.