Herşey Normalken Kedim Eve Geldiğinde Bir Gözü Kapaliydi

UtkuCulfa

kedim sabah eve geldiğinde bir gözü kapanmıştı aynı bu sekilde ilk fotoğraf ilk geldigi an ikincisi gözünü açmaya çalıştığım fotoğraf sonuncusu da normal hali

9 CEVAP

Siyamask

Burada çay pansumanı harici önerilen damlaları hekim görmeden kullanmayın. Eğer çizilme varsa kortizon içerikli göz damlaları iyileşmesinden ziyade gözü daha kötü duruma getirir.

Warriorsans

Bir sorun vardır kesinlikle veterinere baktırın ufak bir sorun yüzünden gözünü kaybetmesin

muffinthecat

Dışarıya çıkıyorsa ya da evde başka bir kedi varsa onlar çizmiş olabilir

BiciriginAnnesi

Gözünde enfeksiyon vardır ilk baslarda göz akıntısı eşlik eder daha sonra yavaş yavaş kapanmaya başlar erken müdahale edilemezse gozunu kaybetme riski var vete gidene kadar arkadaşların dediği gibi çayın demi ile pansuman yapın gerçi ben faydasını görmedim ama eczaneden tobrased göz damlası alın sabah akşam 1 damla olmak üzere damlatın önce gözünü ılık su çay pamukla temizleyin öyle damlatın çok iyi bir damladır deneyin ben kızım gözünü bu damla ile kurtardım çok şükür bir daha da olmadı insanlar da bu damlayı kullanabiliyor
Geçmiş olsun
Güncellemeyi unutmayin

simbakedi

veterinere gidene kadar çayla pansuman yapabilirsiniz ama mümkün olan en kısa sürede veterinere götürün. çayla pansuman da tedavi değildir sadece kedinizi biraz daha rahatlatır, kurumasını önler. göz hafife alınmamalı. çizilmiş olabilir, içine bir şey kaçmış olabilir ya da başka şeyler olabilir. çok geçmiş olsun

UtkuCulfa

teşekkürler en kısa zamanda götürecegim evde ve dışarda kediler var iyi anlaşmadigi bir kedi var onu da uzaklastiriyoruz

UtkuCulfa

şuan gözü açıldı sayılır ama sulanma var şuan ne yapmaliyim

BiciriginAnnesi

şuan gözü açıldı sayılır ama sulanma var şuan ne yapmaliyim

Dediğim gibi enfeksiyon başlangıcı bu tobrased kullandınız mı düzenli olarak kullanın göz akıntısı gidecektir 5-7 gün kullanın ara verin 3-4 gün kadar sonra baktınız devam ediyor hala var sulanma vete gidin

Meltemiyl

Kesinlikle veterinere götürün. Gözüne bir şey batmış olabilir, darbe almış olabilir. Kornea ülserine sebep oluyor. Biz bir aydan fazla uğraştık iyileştirmek için.