Kedi Kabus

Mirabonibon

Kedim 2 gündür uykusunda titriyor, miyavlıyor, ağlar gibi yüksek sesler çıkarıyor sonra birden uyanıyor ve yanında beni görünce, elimi hissedince ya da yanına geldiğimi anlayınca hemen mırlayıp gözleri yarım açık yanıma sokuluyor anlamıyorum hatta bu satırları yazarken bile tekrar oldu ve şu an kucağımda uyuyor ortada hiçbir sorun sıkıntı vs. yok stres yapacak durumda yok her gün oyun oynarız en sevdiği yiyecekleri yer ama 2 gündür böyle normalde hiç olmazdı sadece eve ilk geldiğinde olmuştu onun dışında uzun süredir olmuyordu şimdi tekrar olmaya başladı ne yapmalıyım, neden oluyor bilgisi olan yazabilir mi?

4 CEVAP

muffinthecat

Kedilerimin üçüde uykusunda hareket eder, bıyıklarını titretir ve sesler çıkarırlar. Ben şahsen bunun bir sorundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü ortada strese girecekleri ya da depresyonda olacakları bir sorun yok.

Ama anladığım kadarıyla sizin içiniz rahat etmiyor ve bu kabuslar çok sık tekrarlanıyor. Kediniz için olası stres kaynağını bulup, onu yok etmeniz gerekmekte. Ayrıca gün içinde ya da kedinizi huzursuz gördüğünüzde ona kediler için olan sakinleştirici müziklerden açabilirsiniz. Kedinizi rahatlatmak için nanesi, matatabi tarzı ürünler de kullanılabilirsiniz. En önemlisi onu sevdiğinizi ve hep yanında olduğunu hissettirmelisiniz derimm🌸💖

Mirabonibon

Teşekkküür ederiiim💓

Warriorsans

Bizimkiler de bazen uykusunda titriyor mırlıyor en tatlısı sankı annesinin memesinden süt emiyormuş gibi yapıyorlar çdösödm ama böyle korkma miyavlama falan hiç olmadı. Yinede bence normal. Belki biraz stres yaptıysa kötü rüyalar görüyordur 😺

Mirabonibon

Evet evet öyle de yapıyor hahhahakxk balkona kucağımda çıkarmıştım temiz hava alsın diye artık orada bir şey mi gördü anlamadım o günden sonra böyle oldu neyse ki şimdi daha iyi hissettirmeye çalışıyorum teşekkürlerr💓