Kedinin Köpek Maması Yemesi

kimyonesra

merhaba, az önce sokakta köpek maması döktüğüm yere kedinin gelip birkaç parça yediğini gördüm. çok fazla yemedi ama bir sorun olur mu çok endişelendim

5 CEVAP

gokhansultan

Köpek mamaları kedi mamalarında göre düşüp protein yüksek karbonhidrat içerir. Yemesi bir sıkıntı olmaz ama besin değerleri açısından kedinin ihtiyaçlarını karşılamaz. Ama mamanın içeriğinde kediler için tehlikeli olabilecek bir içerik varsa sorun olabilir.

kimyonesra

teşekkür ederim

simbakedi

birkaç taneden bir şey olmaz ama sürekli yemesi sıkıntı yaratır. bildiğim kadarıyla köpek mamaları kedilere göre çok karışık geliyor, hatta bu yüzden aynı kilodaki kedi ve köpek mamasından kedi maması daha pahalı kalıyor, daha hassas olduğu için kediler.

Warriorsans

Aç kalmasındansa köpek maması yemesi daha iyi ama kısmen daha sağlıksız bir seçenek. Ben köpek maması almıyorum artık sadece kedi maması alıyorum köpekleride kedi mamasıyla besliyorum köpek mamalarını yemiyorlar artık

kimyonesra

@Warriorsans bizim mahalledeki bazı köpekler de önüne koyduğum köpek mamasını yemiyor kedi mamasını yiyorlar. ben de öyle yapsam daha iyi olacak sanırım ama köpüşler hemen silip süpürüyor kedi maması yeterli olur mu 🥺