Prochoice Yas Mama Ev Kedisine Verilir Mi ?

RukiyEmre

Arkadaşlar merhaba herkese .. Kedim schesir,mera gibi en kaliteli yaş mamalara burun kiviriyor hep cok zor yedi bu zamana kadar. Yaş mama yememesini de istemiyorum sivi almasi acisindan. Hediye olarak prochoice yas kedi mamasi gelmisti sildi supurdu duzenli kullanimda sknti olur mu sizce vermeli miyim ?

13 CEVAP

teddybal

Konserveler kullanılabilir içerikte ama jöleli diye hatırlıyorum bu yüzden düzenli kullanımda diş problemleri yapabilir, ağız ve diş sağlığını düzenli yapabilirseniz o sorun olmaz. Bence tek yaş maması bu olmasın, mesela kediniz haftada 2 konserve yiyorsa iki haftada bir 1 konserve bunu verin, felicia konserveler de aynı fiyat bandında bunları da çok seviyorlar tavsiye ederim. Nutri Feline konserveler t rendyolda indirimli yakalarsanız aynı hesaba gelir yine tercih edebileceğiniz güzel mamadır. Nd konserveler için a mazon'u takip edebilirsiniz. Sırayla birer tane çeşit çeşit verirseniz ilgisini de canlı tutarsınız.

Palyaco

Kedi corbasi tavsiyemdir sıvı alımında en iyisi ve jöleli jeli kullanmayın

Warriorsans

Kullanılabilir ama daha iyi markaları denemeyi bırakmayın derim. Birde evde yaş mama yapmayı denediniz mi? Çoğu kedi deliriyor. Felicia konserve tavuklu fileto olan güzel, reflex essantial serisi de güzel seviyorlar. Bizimkilerde genel olarak mama konusunda sorun yaşamıyoruz en çok n&d yaş mamaları kullanıyorum uyguna bulduğum için. Şu ara 7 tl ye geliyor Vodafone yanımda uygulamasında alamamıştım dün sipariş verdim sonunda 6 tane 😅

RukiyEmre

Kuru mama olarak Brit care kullaniyoruz bu arada :) Cevap yazan herkese simdiden tesekkurler iyi aksamlar :)

RukiyEmre

Teddybal tesekkur ederim felicia iceriginde seker var diye hic almadim bugune kadar.. Ndyi de yemiyor sabahtan aksama kadar kabinda bekledi hep nd,schesir,mera her cesidini denedim yese fiyat hic gozumde degil.2 yasini gecti su an onceden yerdi ama son 6 aydir saydigim mamalarin hicbirini yemiyor..Oneriniz icin tesekkurler nutri feline deneyecegim :)

teddybal

Felicia konservelerde şeker yok ki, et ve et suyu var diye biliyorum çok yalındı içerikleri.

teddybal

Mesela bu somonlu fileto konservenin içeriği;

Tahılsız Fileto︱Somonlu
Yetişkin Kedi Maması

Felicia® yaş mamalar yüksek miktarda gerçek et, et suyu ve ilave olarak taurin içerir. Soya, tahıl ve GDO içermez.

İçindekiler;
Somon (%41,18), et suyu (%58,82)

Vitamin, Mineral
ve Diğer İlave Bileşenler;
Taurin: 500 mg/kg

https://www.feliciapetfood.com/portfolio-items/adult-fillet-salmon/

Bu arada eğer kediniz Prochoice sevdiyse o pate formda idi yani püre mama. Felicia'nın da pate olanları var onlara öncelik verebilirsiniz daha çok seviyorsa taneli mamalara nazaran. Şu linkten konserve yaş mamalarının çeşitlerine ve içeriklerine bakabilirsiniz;
https://www.feliciapetfood.com/kedi-yas-mama/

RukiyEmre

Palyaco tesekkur ederim schesir haricinde onerebileceginiz icerigi iyi kedi corbasi markasi var mi onerilerinize acigim :))

RukiyEmre

@Warriorsans Nd,schesir ve mera en icime sinenler bunlardi yemedi maalesef.Vets plus ta denedim nazlana nazlana biraz yedi. Evde yine tavuk bezelye patatesle yas mama yapip vermistim ilk yapildiginda yiyor bekleyince onu da yemiyor 😂😂 Felicia iceriginde seker var diye tercihim degil.. Reflex essential i denemedim onu deneyeyim tesekkurler oneriniz icin 🤗

Ebrnk

Prochoice 400 gr tavuklu ezme konserve mamasının yüzüne bile bakmadı.

RukiyEmre

80 gramlik tavuklu sildi supurdu wallahi 😂

RukiyEmre

Teddybal evet daha sonradan seker olmayanlarini da gordum benim baktiklarimda seker varmis 😊

istar

@Warriorsans vodafone yanimda uygulaması ile nereden mama alabiliyoruz? Baktım bulamadim