Bu Fileye Ne Kadar Güvenmeliyim?

Merhaba, evimizde büyük bir balkon penceremiz var. Kedilerimi normalde balkona hiç çıkarmıyordum ve zaten kış ayları sebebiyle camları da açmıyorduk fakat malum sıcaklar bastırınca bu pencereyi fileyle kapattırmaya karar verdik ailecek hepimizin de rahat etmesi açısından. Evimizin diğer camlarındaki sineklikler çok dayanıklı açıkçası ciddi güç ister açması ama koca balkon camına öyle bir şey yaptıramayacağımızdan bu file misali sürgülü bir korumalık yapıldı. Fakat çok güvenemiyorum ben açıkçası buna yani kedilerim abansa sanki yırtılacak gibi bir hali var siz ne düşünüyorsunuz bu tip bir sineklik yaptıranınız var mı hiç? Kedilerimin balkon sefası uzun sürmeyecek galiba…

  1. fotoğrafta fileyi ittiriyorum elimle gördüğünüz gibi alttan ve üstten boşluklu şekilde zaten.

12 CEVAP

aycylmz

Alttan çıkıyor hemen kediler maalesef. Akordiyon sineklik hiç önerilmiyor o yüzden kedili evlere. Cam balkon için de sürgülü ya da sabit kedi telinden sineklik yapılıyor, o tarz bir şey tercih edebilirdiniz aslında.

Sürgülü demiştim ben de böyle bir şey yapıldı. Alt kısmı açması için ciddi uğraşması lazım ama sonuç olarak merak duyduğu bir şey görürse tehlikeli olabilir evet. Gözetimim altında olmadığı sürece kapatacağım yine camları yapacak bir şey yok… Teşekkürler

oykuyildiz

Benim kedim annemin evinde bundan vardı onu alttan açıp kaçmıştı .

Warriorsans

Akordiyon sineklikler hiç güvenli değil kesinlikle güvenmeyin kedi kolayca düşebilir

dogatektas

bizim balkon kapısında vardı bi günde cözdü nasıl karsıya gececegini bi de pencere icin daha tehlikeli biz balkonu acamıyoruz hala

pablopicasso

Hiç güvenmeyin hiç

Fotoğraflar yan çıkmış.

Teşekkür ederim cevaplar için 🙏 Kısacası güvenmeyeceğim. Ancak ben balkonda masada otururken yanlarında durmak suretiyle olur belki. Açmaya çalışırlarsa indiririm hemen vs. onun dışında zaten sağlam bir şey olmadığı belli.

Flefx

Balkon filesi en güvenli yöntemdir (doğru takıldığı taktirde ) 05464379782 güvenlik ağı işi yapıyoruz ararsanız yardımcı oluruz yerimiz Konya'da

Superisi814

Akordiyon sineklik balkon kapımızda vardı , eski evimizde .Kedim canını okudu hem de kolaylıkla.Komsularin akordiyon sinekliklerini sokak kedileri alttan yırttı.Asla guvenmeme kararınız çok doğru

Cennet29

En en en güvenimez file

hiç file olmasa daha iyi öyle diyeyim. o kadar güvenilmez bir file. ben kedi için özel yaptırdığım sinekliklerimi bile bu hafta pimapene kanca montajı ve amerikan kilit ile tekrar sabitledim. siz yanında olsanız bile saniyelik düşüş olur bir kuş veya kelebek gördüğünde fırlaması.