Eve Gelen Yavru Kedi

mrybetul

Ya benim bir yaşında bir oğlum var yani kedim. Dün petshoptan ona mama almaya gittiğimde dükkanın önünde bir yavru kedi gördüm henüz çok küçük en fazla 3 haftalık belki bir aylık. Annesi nerde diye sorduğumda olmadığını bu kediyi de kamyonun altından ezilmekten kurtardılarını ve ücretsiz sahiplendirme yapacaklarını dediler. Bende eve getirdim. Ama onun mamasindan benim kedim kaşla göz arası gidiyo yiyo bitiriyo küçük yavrucaga bir şey kalmıyor odalarını ayırdım küçüğü benim odama aldım diğerini salona gönderdim. Bu seferde kapı önünde miyavliyolar içim el vermiyor. Bir de küçükten benim kedim korkuyor. Çünkü o hiç dışarı çıkmıyor bende yeni yrni aliatiriyorum her şeyden korkuyor. Bir de ikinci konu küçük kedi hapsiriyor. Bunun kedime bulaşmasından dolayı da ayırdım odalarını aslında da. Sizce doğru mu yaptım ne yapmalıyım? Çalışan biri olduğum için akşam geldiğimde goturucem ufaklığı vete ama mama konusunda sizin çözümünüz nedir

3 CEVAP

Mama yerken izlemeniz lazım, küçüğünkini yemeye kalktığı an pışpışlamalısınız hemen ya da büyük kedinizi kısa süreliğine başka bir odaya alın. Eşek kadar olmuş iki kedim var hala birbirlerinin mamalarını yerler yani çok öğretemezsiniz bu durumu ne yazık ki. Bulaşma konusunda katılıyorum, bu kedi bir sokak kedisi. Aslında diğer evde kediniz varken hiç değilse bir süreliğine yalnız bırakmamanız iyi olur çünkü her türlü pisliği ve hastalığı taşıyor olabilir şu an yavrucak, keşke hemen veterinere götürebilseniz. Evde yalnız kalmaları yine birbirlerine alışmaları açısından da iyi olmaz çünkü. :(

evde diğer*

muffinthecat

Pisileri ayırma konusunda çok iyi yapmışsınız. Sokaktan getirdiğiniz yavruda birr sürü hastalık olabilir. Bir de evdeki kedinin yavru bebeğin kabından yediğini söylemişsiniz, bir hastalık varsa çok çabuk bulaşabilir. En azından aşılarını yaptırana kadar 2 bebeği de ayrı tutmaya devam edin derim.

Evde 3 kedim var ve hepsinin maması ihtiyaçlarına göre ayrı. Fakat hepsi birbirinin mamasını yiyordu. Ben de günde 3 kez hepsini ayrı odaya alıp mama saati yapmaya başladım. Belki bu öğün süresini minik bebek için arttırarak bu uygulamayı deneyebilirsiniz.💖🌸