Aileyi Kedi Almaya İkna Etme

blue_hoddle

Merhaba, kedi sahiplenmek istiyoruz. Fakat ailem kabul etmiyor, aslında annem etmiyor. Abimle biz istiyoruz babamda bir şey demiyor. Ama annem yok Perdeleri yırtar, Koltukları tırmalar. Diyor, bu sorunla nasıl başa çıkarım. :/

(not: alacağım kedi 1 - 3 yaş aralığında kısır, dişi ve cins bir kedi ) #satınalmasahiplen

21 CEVAP

Koltuklarinizin kumasina da bagli biraz keten kumaşlara zaaflari var maalesef. Ben 2 aydir ugrasiyorum özellikle yanlarina bant yapistirdim kendine doladi. Alimunyum folyo yaptim hosuna gitti yirtti oynadi sirke sıktım gidip gidip kokladi sevdi. 😂

Bbgm

Yani şu bir gerçek ki kediler eşyaları yırtar. :) mesela bizim bütün koltuklarımız altlı üstlü yırtık kabloları daima fişten çekiyoruz çünkü kemiriyorlar perdeler evimiz suikaste uğramış gibi delik deşik yani bence anneniz böyle şeyleri önemsiyorsa kedi için de stresli, sorunlu bir durum yaşanabilir. Kedi eşyayı kafaya takmayan insanların sahiplenmesi gereken bir canlı bence. Ha şu var eşyalar hasar görüyor ama kullanıyoruz sonuçta kullanışmayacak hale de gelmiyor biz önemsemiyoruz önemseyen sorun yaşar.

Becatbe

Önce eve fare alın.

Renklipati

Kaç tane perde yırtıldı anlatamam,stor perde kurtarıcı oldu,koltuklar kadife tarzı olmadıkça yanaşmıyor lar en azından benimkisi öyle..yumuşak dokulu kumaş ilgi alanları..ama tabiki ne kadar dikkat ederseniz edim kılı tüyü yırtma huyu olacaktır..anneniz çok katıysa bu konuda çok iyi düşünün. Alışınca geri vermek kedi için büyük stres..onun zarar vermeyeceği alan oluşturun en azından oturma odası ordan uzak tutun..Ayrıca her kedide ille koltuk tırmalar diye kural yok..bizimkisi ne baza ne koltuk hiç oralı olmaz tül perde delisiydi küçücük Ken şimdi daha iyi..

blue_hoddle

@meov
sahipleneceğim kedinin tüy dökmesi diğer ırklara göre daha az, ve annem tüyü sorun etmiyor. Yemeğe bulaşma derseniz kapıyı kapatırız olur biter. Kızgınlık biraz zor evet ama sahipleneceğim kedi ztn kısır.

MonikaveTori

Koltuk perde tırmalayabilir önüne geçilmiyor genelde. Cins olması böyle şeyler yapmayacağı anlamına gelmiyor ancak sahipleneceğiniz kedi büyükmüş yavru kediye göre daha sakin olur diye düşünüyorum