Aileyi Kedi Almaya İkna Etme

blue_hoddle

Merhaba, kedi sahiplenmek istiyoruz. Fakat ailem kabul etmiyor, aslında annem etmiyor. Abimle biz istiyoruz babamda bir şey demiyor. Ama annem yok Perdeleri yırtar, Koltukları tırmalar. Diyor, bu sorunla nasıl başa çıkarım. :/

(not: alacağım kedi 1 - 3 yaş aralığında kısır, dişi ve cins bir kedi ) #satınalmasahiplen

21 CEVAP

Warriorsans

Kedinin karakteriyle alakalı olarak koltukları da tülleri de mahvedebilir. Bizimkiler hiç tüllerle ilgilenmiyorlar ama koltukları hep tırmalıyorlar. Taşınacağımız için çok dert Mesela kadife gibi kumaşları tırmalamıyorlar o yüzden taşındığımız zaman kedilerin tırmalamayacağı kumaşları seçmeye gayret edeceğim. Eşyaları da kırabilir eve tuvaletini de yapabilir halılara kusabilir. Hepsini göz önünde bulundurup kabul ederseniz sahiplenin. Sahiplendikten sonra yok şöyle yaptı yok küçük kardeşimi tırmaladı vazomu kırdı gibi sebeplerle terk edilme ihtimali varsa asla sahiplenmeyin.

Gimlihanim

Cins kedi olması eşyalara zarar vermeyeceği anlamına gelmez. Annenize böyle bir garanti veremezsiniz, vermeyin de zaten. Kedinizin karakterine bağlı olarak değişir bu durum. Annenize her şeyiyle anlatın ondan sonra isterse sahiplenin. Sahiplendikten sonra anneniz istemeyecekse hiç günahını almayın yavrunun

muffinthecat

Tırnaklarını düzenli olarak kestirirseniz ve tırmalama tahtası alırsanız koltuklar ve perdeler zarar görmez diye düşünüyorum. Bir başka cevap da belirttiğim gibi öğrenci apartında kalıyorum ve eşyalar bana ait değil. Perdeler için lavanta özlü kolonya kullanıyorum, koltuk için de 3 kedimin tırnakları düzenli kesiyorum ve tırmalama tahtası olduğu için başka yere patilerini sürmüyorlar. Elbette bu kediden kediye değişen bir şey. Benim kedilerim böyle diye tüm kediler yapmayacak diye bir şey yok.

Ailenizi de anlıyorum bu arada. Belki kendi evinize çıktığınız ve kediler için yeterince bütçe ayırabildiğiniz zaman bir pisi sahiplenmek daha uygun olabilirr.

Merviiiss

Bu konu tam bana ithafen :D annem babam ve babannemle yaşıyorum. Kesinlikle üçü de karşıydılar kediye. Önyargıları vardı. Bir gün pat diye getirdim 2 gece habersiz odamda sakladım sadece anneme söyledim. Daha sonrasında çok kızdılar söylediğimde ama onu kovarsanız bende giderim dedim ahahah. Ve sonra gelişti kendiliğinden herşey. Bebeğimi benden daha çok seviyorlar :) kesinlikle en çok kim karşı ise o daha çok seviyor İnan buna

blue_hoddle

gncll

Siyamask

Ne kadar dikkat etseniz de koltuk yatak halı ve perde tırnaklıyorlar. Sahiplenmeden problem çıkıyorsa sahiplendikten sonra problemler büyüyebilir.

Sezgek

Ben kedime ne tırmalama tahtalarını aldım yine de koltukları tırmalıyor bekar evimde keten koltuklarımın canı çıkmıştı o yüzden evlenirken aldığımız Koltuklarımız tıraşlanmış kadife ve tay tüyü tırnağını geçirmek istemiyor geçirse de zarar vermiyor zaten perdelere çok sarmasa da yer yer tırnak izleri var 3,5 yaşında daha hiç tuvaletini kumun dışına yapmadı bir kere bile maşallah diyeyim hatta temizlik yaparken kumunun olduğu yerin kapısını açmayı unutmuşum önünde miyavlıyordu yavrum açılınca girdi hemen ama yapmayacak diye bir şey yok tabi bunun dışında masa üstünde unuttuğunuz bardakları falan düşürüp kırabilir biblo vs hayatta tutmaz patisiyle ittirerek düşürür 😅😂 yani bunlar daha sahiplenmeden sorunsa ilerde çok daha fazla sorun olur bence

aycylmz

Cins kedi olması bir şey ifade etmiyor, kedinin karakterine bağlı. Benim kedim de cins ama evde ne koltuk kaldı ne de perde :) cins kedi sakin olur, yaramazlık yapmaz diye düşünmeyin.

Selenay1

Ya bence ikna edip sonra eğer mobilyaya zarar verirse hayvanı geri vermek riske atılacak bir şey değil. Evet şansınıza göre hiç zarar vermeyebilir de ama hayvanı alıştırıp sonra sıkıntı çıkarsa geri vermek hiç almamaktan daha kötü

Mirabonibon

Resmen benim annem kendisi bu eve kedi gelirse ben annemin evine giderim kedi gidene kadar adım atmam diyordu bir gün ansızın getirdim evde yoklarken abimde destek çıkınca anlayışla karşıladı birdenbire yani o bağırıp çağıran kadından eser yoktu şimdi ise evladım diye seviyorlar hatta benden bile çok seviyorlar koltuk konusunda ise tırmalama tahtaları falan var yani bir ben yaşamadım sanırım koltuk tırmalamayı sadece yatak başlığımı tırmalıyordu ilk zamanlar şimdi asla yapmıyor ailemde takmıyor istediğini yapsın diyorlar

meov

konu eşyalara zarar vermekse;
tırmalama kulesi yada evi alırsanız koltukları kurtarabilirsiniz.
perdenizde storsa perdeyi de öyle kurtarırsınız. bizimki bir kez bile dokunmadı stora.
ama konu kedi gelmesin diye milyon tane bahaneyse;
buna çözüm yok. her gün evde kedi kavgası olur. çünkü bunun tüyü var, kızgınlığı var, yemek masasına çıkar, tezgahtaki yemeklere kafasını gömer vs vs... her şey göze batar.

oykuyildiz

Her kedi yapmayabiliyor . Ben oğlumu 1 yaşında sahiplendim şuan 2buçuk yaşında . Perde koltuk asla tırmalamaz eşyaya zarar vermez . Sofraya gelip bulaşmaz . Hayırdan anlar . Biraz şans işi sanırım . Canım oğlum benim :) 🧿

blue_hoddle

gncl

blue_hoddle

gncl

Warriorsans

Çok dert etmiyorum olacaktı*