Kedimin Suyunu İçme Şekli

Berkanatly

Merhabalar,

Kedim suyunu içerken, su kabının kenarından taşırarak veya patisini sokup, patisini yalayarak içiyor. Bu durumun sebebi nedir ? Aynı durumla karşı karşıya kalan arkadaşlar var mı ?

6 CEVAP

Gimlihanim

Bazı kediler hareketli sudan içmeyi seviyorlar. Su sebili deneyebilirsiniz. Bu durumla karşılaşmadım ama daha önce böyle yorumlar görmüştüm.

Deniz1741

Merhaba, durgun sudan su içmeyi sevmiyorlar. Benim ki de suyun yarısını dışarı atardı diliyle yine patisini yalardı. Otomatik su pınarları var onlardan temin edebilirsiniz. Akar su hissi oluşturuyorlar.

Bbgm

Bazen bizimkilerde yapıyor yani bazen çok olur ama 5-6 kere görmüştüm yaygın bi hareket diye düşünüyorum.

Becatbe

Bence kedi bozuk, rot balans gerek.

Warriorsans

Çok oluyor kedilerde bu durum bazen kedim jelibon da öyle yapıyor oynuyor falan. Suyu sık sık tazelemek gerek. İmkan varsa su şelalesi almak iyi olur.

Becatbe

Şaka bir yana kedinin kabı küçükse ve bıyıkları yanlara değiyorsa rahatsız oluyor olabilir.