Kabız Kedi Mama Önerisi?

RioLeo

Uzun süredir ProPlan kullanıyorum mamadan genel olarak memnunum lakin kedimin dışkısı her zaman sert toplar halinde çıkıyor. 2/3 gündür günde 1 kere kakasını yaptığını fark ettim. Kabız olduğunu düşünüyorum ve mamayı hemen değiştirmek istiyorum. Kabız kedilere iyi gelen mamaları yazar mısınız?

2 CEVAP

Palyaco

Proplan mısır gluteni bugday gluteni var kabiz yapıcı ve obezite yapısıdır bozita veya exclusion ve natures verty bunları kullanın

Anonymus985465

Et oranı yüksek, ham kül iranı düşük, tahıldız, tatlandırıcısız, glutensiz olmalı.
Hem dışarıda hem de evde yaşayan kedilerime bir gün Sanabelle Urinary, diğer gün Sanabelle Outdoor/Sensitive ve Orijen six fish yediriyorum. 3ten fazla kediniz yoksa kesinlikle kuru mama önermem. 11 kedim olduğundan kuru mama vermeden yetişemiyorum. Ancak günde asgari bir öğün haşlanmış tavuk/hindi veya yaş mama veriyorum.
3 kedim olsaydı sadece tavuk, hindi haftada bir ciğer/balık/yumurta sarısı yedirirdim.
Çok az kefir de öneriyorum