Kedim Son 1 2 Haftadır Kumun Dışına Dışkılıyor

Tommy58

Kedim son haftalarda anlamadığım bir şekilde kum dışına kakasını yapmaya başladı halıya veya yataklarin üstüne yapıyor bir kere yaparken yakaladım kumuna götürdüm hemen kumundan koşarak çıktı ve yine halıya yaptı kum değişikligine gitmedik kumunu günde 2 kez temizliyoruz en temiz olduğu anda bile kakasını yapmıyor ishal değil bunun sebebi nedir acaba kedim 2 senedir bizimle yaşıyor ilk defa böyle bir şey yaptı normalde çok titizdi

3 CEVAP

Warriorsans

Poposunu yere sürtme hareketi yapıyor mu? Genelde bu durumlar sağlık sorunundan kaynaklı oluyor anal kese doluluğu vs de olabiliyor bir hekime danışıp muayene ettirirseniz daha iyi anlaşılır neyi olduğu

Renklipati

Öncelikle kediniz kısırmı,kısır değilse ilk olasılık bu yönde..şayet kısır ise mutlaka bir sorun var kediler bazı şeyleri anlatmak için bu tür yolu kullanıyor özellikle protesto amaçlı yapıyorlar..en basidi stres bile tetikliyor

Anonymus985465

Böyle durumlar sağlık sorunu belirtisi olabilir.
Veterinere götürüp muayene ettirmeniz, hemogram yaptırmanız iyi olur.
Kendilerini buna benzer yollarla ifade etmeye çalışırlar.