Kedi Mama Öneri

mypet18

friskies goody ve whiskas nasıldır kedi besleyen arkadaşlarım öneriyorlar yaş mama olarakda felix yada whiskas öneriyorlar. almalı mıyım sizce

3 CEVAP

Brit care daha iyi

Öncelikle bu mamaları öneren arkadaşlarınız bence kedi beslememeli.. çünkü dünyadaki en sağlıksız mamaları söylemişler size .. içeriklerinde kedilerin ihtiyacı olmayan herşey var bu mamalarda ..çoğu ülkede yasaklı bu mamalar .sağlıklı bir kedi mamasında en az %50 taze ve nereden geldiği belli olan et ,kaliteli meyve kalan kısımda protein ,ham kül gibi şeylerden oluşmalı ..olmaması gereken şeyler ise tahıl ,yan ürün ,gdo ,yapay aroma ,bağımlılık yapıcı madde vs ..olumsuz saydığım bütün şeyler var friskies whiskas gibi mamalarda .mesela whsikas içeriğinde en fazla %10 et ! (Ki bu et de bayat et nereden geldiği de belli değil ) kalan kısımda tahıl ve diğer boş şeylerden oluşuyor . Analiz degerleri hiç orantılı değil ... Eğer kedinizi birazcık bile seviyorsanız bu mamaları vermemelisiniz. içeriklerinde ki et miktarı fazla ,taze ,proteini hayvansal kaynaklı gıdadan karşılanan ve kedilerin ihtiyacı olan vitaminleri barındıran mamalar ise orijen ,nd ,acana ,wildfield ,petcurean go ,now fresh ,applaws ve naturea dir .. pahalı gelirse profine ,matisse ya da brit çare alabilirsiniz .. ama lütfen whiskas friskies champion Felix goody gibi market mamalarindan uzak durun !

Yaş mama olarak ise animonda carny ,gimcat ,schesir ,applaws ,naturea ,sapphere ya da liesbegut verebilirsiniz . Bozita da