Ishallik-Kefir

MsBidik

Merhaba ishal olan kedim icin kefiri nasil tuketmeliyiz mamayla nasil bir periyotta ve kefiri suyla karistirarak mi vermeliyim?
(2 haftalik olan kedi degil, yetiskin kedim icin)

5 CEVAP

buusracikk

Merhaba, ben kefiri sabah ve akşam olmak üzere 1 er yemek kaşığı veriyordum ishal olduklarında ama bazen kefir yeterli olmayabiliyor tedavi gerektiriyor. Kefir dışında haşlanmış tavuk ve patates püresi verebilirsiniz eğer yine geçmezse veteriner şart maalesef. Çok geçmiş olsun 💕

hildavenue

haşlanmış tavuk ve patates püresi kesinlikle çok işe yarıyor yemezse pirinçle beraber tavuğu da kaynatabilirsiniz.. kefiri soğuk vermeyin onunla ilgili tek diyebileceğim şey bu :( soğuk yoğurt ve kefil ishali arttırıyor

caitlyn

ben haşlanmış patates vermiştim işe yaramıştı, onun dışında ishal değil de cıvık kakası için kefir yogurt denedim burdan tavsiye ile ve bana işe yarıyor gibi geldi ama veteriner çok etki etmez dedi bunlar için, probiyotik takviye verdi

Gimlihanim

Kefiri düzenli olarak da verebilirsiniz bi zararı olmaz. Laktozsuz da tercih etmenize gerek yok. Laktozsuz olduklarında şeker oranı daha yüksek oluyor. Günde 1 yemek kaşığı kadar yeterli olur.

MsBidik

Tesekkur ederimm deneyecegim :))