Kedimin Tüy Sorunu

Chibi09

Taradıktan 1 dk sonra bile dökülüyor. Kepekli saç gibi beyaz şeyler oluyor tüylerin ucunda. Bide daha önce enjeksiyon yarası olan bir yer vardı. Orada tüy çıkmıyordu.Tüylü yerlerde fark edemedim ama o bölgede sivilce gibi şeyler var. Böyle bir şeyle karşılaşan var mı?

13 CEVAP

dilanbulent

Mamadan kaynaklı olarak tüy dökümü artışı yaşanabilir. Her kediye her mama iyi gelmez sonuçta. Ama kepek konusunu bilmiyorum, @caitlyn isimli kullanıcının yazdığı gibi ciddi bir durum söz konusuysa veteriner hekiminize görünmekte fayda var.

caitlyn

kepek olayı çok fazlaysa (dediğiniz diğer şey de aynı sorundan olabilir) ciddi bi sıkıntı olabilir. benim bildiğim kadarıyla bir çok nedeni olabiliyormuş parazit vs gibi. diğerleri ne yazar bilmiyorum da ben olsam veterinere bi götürürdüm

Palyaco

Bunun tek çaresi vest plus kitten macun ve vest plus taurunli vitamin macun önlüyor tüy dokumunu

caitlyn

kilolu kedilerde dediğiniz nedenden olabiliyormuş kepek evet, benimkini de götürmesi çok zor o yüzden ben genelde böyle şeyleri kendim gidip bi anlatıyorum veterinere duruma göre götürüyorum, bazen götürmeden de bir şey verebiliyor

Chibi09

Haklısınız açıkcası veterinerlerede pek güveniyorum. O yüzden deneyim geçiren kişilerden bilgi almak benim için çok daha değerli oluyor. Her veteriner her konuda uzman olamayabiliyor çünkü. Hepsinde de uzman gibi davranmasalar yine iyi

Palyaco

Biotin biotin en yüksek vest plus kitten macunda buda vest plus vitamin taurinle birlikte verilince mükemmel sonuç kepeklenme yok olur kürk güzelliği cok iyi suan cok az dokulme mevsim olduğu halde 2 3 adet tüy geliyor bizde ben çaresini buldum en iyi yontem

Havva6134

İyice bakın tüylerinin arasına bende 1 haftadır çıldırma raddesine gelmiştim her taramada öbek öbek tüy döküyodu maalesef sebebi pire çıktı uzun tüylüyse farketmek zor oluyor gelmiyordu tarağa mesela o kadar taradım görmedim sık dişli bi tarağa sprey gibi bişeyle az bi su sıkıp tarayın bi bence birde çenesini kontrol edin siyah noktalar olarak pire yumurtası oluyor inşallah yoktur tabi

Cook

Konuyla alakasız belki ama Fındık bebiş napıyor,çok çekti çocuğum geçen gelmişti aklıma acaba nasıl şimdi diye.Benim yerime bolca öpün çocuğu olur mu 🥺🥺

Chibi09

Kedim veterinerden çok korkuyor o yüzden mecbur kalmadıkça götürme taraftarı değilim. Obez ve sırtını yalayamıyor. Yeme içmesinde ya da tuvaletinde sorun yok. Dediğim nedenlerle olabiliyormuş. Bu durumla karşılaşan biri olur umarım😔

Chibi09

Vitamin eksikliğinden mi yani neden kullanmak gerek?

Chibi09

@palyaco anladım çok teşekkür ederim açıklamanız için

Chibi09

Dış parazit yapayım o zaman ne olur ne olmaz. Devamlı tarıyorum ama belki fark edememişimdir. Dediklerinizi kalkınca yapıcam hemen. Çok sağolun

Chibi09

@cook şükürler olsun iyi gidiyor kızım 💕 Sıcak havalardan biraz afalladık yayılip yatiyor akşama kadar gece beni uyutmuyor 😂😂 Hepsine razıyım ama iyi ya en mutlusu biziz😍