2 Buçuk Aylık Kedimde Mantar Mı Var ?

mervee1395

Veterinere götürmeden önce sizlere bir sormak istedim… ilk kez kedi sahiplendim ve çok pimpirikli birisiyim… sizce kedimde mantar mı var ? Dış parazitimiz vardı ondan kalma tüylerde azalma olabilir mi yoksa mantar vs midir ?

4 CEVAP

Anonymus985465

Dış parazit damlası uyguladınız mı?
Pire ısırığını kaşıma sonucu da olabilir
Veteriner özel kambayla muayene ederek doğru teşhisi koyar

mervee1395

Dış parazit vardı ilaç tedavisi uygulandı ve kurtuldu parazitlerden. Dediğiniz gibi onun sonucunda oluşmuş da olabilir… veterinere sormak en doğrusu olacak

aslihan_e

Yok bu mantar değil bence ama bağışıklığı kuvvetli tutulsa daha iyi olur. Yavru kedilerin ağız burun çevresi hassas oluyor ve yedikleri ile temastan ya da kuru havadan dolayı o şekilde soyulmalar oluşuyor. Tabi siz yine de vete sorabilirsiniz. Biraz kedi aknesi varmış gibi, o yüzden bağışıklığını yüksek tutmaktan bahsettim. Mama kabını da düzenli yıkamanız gerek böyle bir durumda.

mervee1395

Veterinere sordum şükür ki mantar vs yokmuş 😊