Kedim Yemek Yedikçe Kusuyor

Filiz0

Dün gece hiç yanıma gelmedi sonra ben sevdim biraz gitti halının ustunde ayakta durdu bi anda değişik sesler çıkarttı kustu Gece yine kustu bugün iyiydi mama yedirdim biraz 10-15 dakika içerisinde tekrar kustu (sindirilmiş mamaydı kustuğu ve her zaman ki maması mama değişimi yapmadık) beyaz köpük gibi kusuyor bide kahverengi gibi kusuyor ne yapmalıyım annem midesi bozulmuştur yaş mama al diyor

3 CEVAP

buusracikk

Parazit, enfeksiyon, bağırsak tıkanıklığı da olabilir veya basit bir mide üşütmesi de olabilir. Gün içinde 3 den fazla kusarsa veterinere götürün ve dışkısını takip edin yapıyor mu görüntüsü nasıl ishali var mı bunlar önemli. Yabancı bir cisim yuttuysa mutlaka röntgen çekilmesi gerekir benim kedim dün ameliyat oldu bu yüzden onda da kusma vardı lastik toka yutmuş bağırsağı tıkanmış o alındı. Kusmalar ihmale gelmez umarım basit bir durumdur çok geçmiş olsun. Durumu hakkında bilgilendirme yaparsanız sevinirim Allah şifa versin 🤲🏻

Anonymus985465

Acil veterinere
Bağırsak tıkanıklığı olabilir

Warriorsans

Bağırsak tıkanıklığı olabilir yabanci cisim yutmuş yada tüyleri tıkamış olabilir röntgen çekilmesi en iyisi olur geçmiş olsun umarım sadece ufak bir üşütmedir