Kedi Mama Önerisi

Zelaaaa

Arkadaşlar merhaba! Sabah siyam kırması oğlumuzun kakasındaki koku sorunuyla alakalı bir soru sormuştum. Mamadan kaynaklı olduğuna emin olduk.. mamasını değiştirmek istemiyorum çünkü çok memnundum ve açıkcası daha yeni 12 kglık mama almıştık 4 kg anca yemiştir... Kullandığımız mama felicia hipoalerjenik kuzulu yavru kedi maması.
Kakasında koku problemi oluşturmayacak (babam bir arkadaşıyla konuşmuş proplan kullanıyolarmış hiçbir koku sorunu yokmuş vs. Proplan konusunda hiç emin değilim) oğlumuza iyi gelicek orta segmentte-orta segmentin üstünde mama önerir misiniz kendi deneyimlerinizle birlikte. Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar dilerimm 🍀

10 CEVAP

Mirabonibon

Ben de babamın arkadaşı yüzünden nd den proplana geçtim ve 3kg almış babam neyse ki çok az kaldı bittiği gibi nd ye geri dönüyorum çünkü nd iyi geldi kızıma proplan daha iyi gelir falan dediler ama yok. Nd, acana, orijen falan bunlar üst segment mamalardır ama acana ve orijeni veterinerler kediniz sürekli evdeyse hiç dışarı çıkmıyorsa kullanmayın diyorlar bilginiz olsun

Zelaaaa

Teşekkür ederim yanıtınız içinn

Becatbe

Acana, orijen kullanımı kedinin evde olması ile pek alakalı değil, bilginiz olsun.
Içindeki mineral değerlerinden kaynaklı bir durum var mamada.

Bu iki marka hakkında böbrek, böbrek taşı ve mesane sorunlarına dair yorumlar var. Bazı insanlar kedilerinin öldüğünü söylüyor.

busracamlibel

Merhaba ben 20 gündür Nd kullanıyorum ve dışkısındaki koku yok denecek kadar azaldı ve bu kadar kısa sürede bile tüylerindeki değişim belli oluyor.

lilaaa

Bozita geyikli kısırlaştırılmış kedi mamasına geçtik biz de daha yeni kedim sevdi içerik olarak da iyiymiş baya araştırmıştım burada da en önerildi epey

Zelaaaa

@lilaaa teşekkür ederim yanıtınız içinnn kakasında bir koku problemi vs yaşadınız mı pekii

hildavenue

merhabalar, ben 1.5 yıldır proplan kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım (koku, tüy dökülmesi vs.) fazlasıyla memnunum ancak her kediye her mama iyi gelmeyebiliyor, başka başlıkta da söyledim proplan bulamadığım için hills almıştım ancak benimki yemedi örneğin.
az bir miktar alarak deneyebilirsiniz.
(kısırlaştırma öncesi tavuklu kullanıyordum, kısırlaştırma sonrası sterilize somonlu.)
iyi akşamlar diliyorum.

Anonymus683514

Acana orijen nd kullandım koku sorunu yaşamadım. Kum da etkili koku konusunda

Zelaaaa

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için

panopticon

Royal canin kitten kullanıyorum uzun süredir koku vs. olmuyor