Kedimin İdrarında Kan Ve Mama Değişikliği

Kasatka

merhaba,kedimde tekrarlayan idrar yolu sorunu var renal mamaya geçince bi süre düzeldiydi 9 ay sonra tekrar idrarında kan görmeye başladım veterinerin verdiği ilacı kullanmaya başladım ayrıca kedim kilolu olduğu için kilo verdirmek için diyet mamaya geçtik tam düzelmişken mama değiştirince tekrar idrarında ufak noktalar halinde kan görmeye başladım acaba sorunu tam olarak düzelmedimi yoksa mama değişikliğindenmi kaynaklanıyor anlayamadım

3 CEVAP

Becatbe

Kedilerde bir kere böbrek sorunu oldumu tekrar etmeye meyilli oluyorlar diye okumuştum.
Kullandığınız mamanın mineral değerleri böbrek sağlığı için çok önemli olabiliyor.
Bence kediniz üzerinde mama denemek yerine kendisi ile oyun oynayarak zayıflamayı düşünebilirsiniz. Bir ip ile çok şey değişir.
Yine en iyisini veterineriniz bilir.

Anonymus985465

İdrarda kanın sebebi, idrar yolunu ve idrar torbasını yaralayan taşlar/kristaller.
Acil uzman ve ilgili veterinerde tedavi ettirmelisiniz. Tecrübe ettiğim çok sıkıntılı bir süreç. 3. veteriner sayesinde çok şükür iyiyiz.

aynnrrr

benim kedimde de idrarda kan vardı eğer idrar kesesinde kristallenme varsa bunu idrar tahlilyle anlarsınız.biz bir ay üriner mama kullandık ve 10 gün boyunca her gün iğne yapıldı. ayrıca veda vet kotervin kullandık o cok faydalı 2 haftada tamamen düzeldi suan hiç tekrarlamadı ha bir de musluk suyu değil hazır su ve ph değerine dikkat ederek alın su içimi cok önemli böbreklerde sorun varsa diyet mama yerine bence renal kullanmanız daha iyi olur ayrıca ilaç da ek olarak kullanın kilo verilir bir şekilde ölcülü ve sabah aksam olacak sekilde mama verin oyun oynatın zayıflar bence.zaten kilolu kediler için de mamalar var klinik harici brit care vs markalarının.geçmiş olsun umarım tekrarlamaz hastalık