Kedi Tuvalet Sorunun

eliflal

Bugün yaklaşık iki aylık bir kedi aldım ve tuvalet eğitimi yoktu eve gelir gelmaz kumuna koydum. Sonra kuytu bir köşeye geçti sonra bir keşife çıktı mama yedi ardından 30dk sonra tekrar kumuna koydum ardından 5 dk geçtikten sonra halıya ishal olarak yaptı bunu nasıl önleryebilirim

6 CEVAP

ursaminor

İki aylık kediyi eve yeni getirdiyseniz ve iç parazit aşısı yoksa ishal olması normaldir.
İshal olduğu için tutamamış olabilir. Kakayı sildiğiniz selpağın bir parçasını kumunun içine gömün. Kediyi kuma koymak yetmez, ön patilerini kuma tutup eşeleme hareketi yaptırın.
Acilen aşılarını yaptırın.

eliflal

Parazirt aşısı yapıldı bilgilendirme için teşekkürler

berkdoan

Kedi eve ilk geldiğinde ishal olayını hep yaşadım, yaşanıyor.Farklı ortam, korku, farklı mama ishali tetikliyor 1 hafta içinde eve alışır her şey düzene girer.

sebii

Eğer kediniz ısrarla bir köseye kaçıp oraya tuvaletini yapıyorsa kumunu oraya koymanız da ise yarayabilir. Ozellikle yavru kediler göz önünde durmaktan, tuvaletini ulu orta yerde yapmaktan pek hoşlanmıyorlar.

eliflal

Teşekkürler

aksoy65

Arkadaşların dediği gibi yenis geldiyse normaldir aşıları da yapıldıysa yakın zamanda alışıp uyum sağlayacaktır