Karasizim.

Zeynooo

Arkadaslar oncesinde kedime 2 kere farkli zamanlarda kedi aldim disardan istemedi diye sahuplemdirdim . Simdi bir tane yavrucak var o da van kedisi yalniz bahcede yasiyir eve alayim mi bilmiyirum kizima arkadaslik etsin oynasinlar istiyirum ama pamuk guvenmiyirum hemen tislamisti digerlerine . Buna oyle yapar mi . Cok karasiz kaldim . Babam zor ikna oldu bu sefer ben karasiz kaldkm . Belki uysal olur oynar diye onun irkindan buldum diye sevindjm . Acaba bahce kedisu eve alusir mi o erkek benim kedim disi . 1 yasina basmamis daha. Fikirlerinizi bekliyirum

9 CEVAP

zeynepgurgen

O büyük ihtimalle bir evden kaçmış ya da atılmış bir kedicik. Benim kedim de Van kedisi, ben de onu ne yazık ki sokakta buldum. Evdeki kedinizle anlaşamama ihtimali var. O zaman sokağa geri dönmek zorunda kalır. Bence siz bu kedi için bir ilan açın. Tek kedi olarak yaşayacağı bir eve sahiplendirmeye çalışın. Hem cins olduğu için şanslı daha fazla olur.

zeynepgurgen

Sanırım ben anlayamadım. Kedi sizin ama bahçenizde bakıyorsunuz ve şu an eve almak mı istiyorsunuz?

Zeynooo

Benim kendi kedim sokakta bulmadim yavru iken arkadasimdan aldim . Bizde buyudu . Bu simdi pamyk kadar onun icin endiseliyjm . Ailem ilkkez sicak bakiyir . Ben cok kararsiz kaldim .

sebii

Eğer kediniz yalnız başına büyümüşse baska kediyi kabullenmekte zorluk yasayabilir Ama ödül mamalarıyla birazcık da sabırla anlaşacaklarını düşünüyorum. Ben de sokaktan sarman kedi sahiplendim. Evdeki tavşanıma alıştı. Sonra bir kedi saha sahiplendim. Son sahiplendiğim kedim başlarda çok hırçın davrandı kimseyi kabullenmedi ama zamanla o kadar alıştı ki şu an yıllardır beraber büyümüş gibi oyun oynuyorlar. Her şeyin başı sabır. Sokaktaki kediyi eve aldiginizda gözünüz sürekli üstünde olsun. Birbirlerine zarar vermesinler. Bir de cinsiyetleri farklıymış, kediniz kısır ise sorun yok. Degilse Ona da bir çare bulmanızı öneririm. Ama 2 gün durup anlaşamadılar diye tekrar sokağa salmayın lütfen. Az sabredin alışacaklardır.

miasugok

Benim de aklıma direk birinin dişi diğerinin erkek ve ikisinin de yetişkin olması geldi size ne gibi bi sorun çıkarır bu durum bilmiyorum ama eminim problem olacaktır zaten bu konuya hakim olan birileri cevap verir size. Keşke sorun çıkmasa ve sahiplenebilseniz ne büyük sevap

Bahce kedisi eve alisir ama kediniz kabullenir mi?
Biz suanda sikinti yasiyoruz birbirlerini gorunce kavga ediyorlar...

KedimVar

Yine de bir yuva bulun bence o kediye. Sokakta kalmasın.

Zeynooo

Kedi arkadasimin bahcesinde gordukce yemek verdigi bir kedi . Cok kararsiz kaldim . Hem yavrucagi sokakfan kurtarmis olacagim hem pamuk oynarlar diye dusunuyorum . Ama ya hastaligi varsa ya pamuk alismazsa . Cevaplariniz icin sagolun . Kedim kisir degil arkadaslar soylemeyi unuftum

Zeynooo

Arkadaslar kediyi getirmedim eve .pamuga guvenemedim yavrucagi hirpalar anlasamazlar diye cunku kedim cok kiskanc . Pamuk elimde buyudu asilari tam sikintisi yok . Belki diger bebisin hastaligi vardi . Umarim hayirli olur bu kararim .