Kedimin İştahsızlık Ve Halsizliği

Denizvega

Kedim 5 gün önce iştahsızlık halsizlik başladı hemen götürdüm küçük mikrop kapmış dedi veteriner iç dış parazit yapıldı ama 2 gün geçti yine aynı tekrar götürdüm 4 iğne iştahsızlık vs yapıldı baya enfeksiyon kapmış şuan devam ediyor veteriner bekleyin diyor hiçbirşey yemediği için iyice halsiz düşüyor boğazında ağrı var bunu için sıvı bir öneriniz varmı kesin yer dediğiniz bir şey lütfen düşünceleriniz benim için önemli

7 CEVAP

Anonymus985465

Acil iyi bir veteriner bulun. Hemogram yaptırın. Tam biyokimya için bütçeniz müsaitse yaptırın.
Kedi yemezse organları hasar görür. Büyük olasılıkla su kaybı da vardır. Serum verilmeli.

Gizem8822

Başka bir veterinere götürün 5 gün iştahsızlık acil bir durum. Serum takılmalı bağışıklık güçlendirici verilmeli nasıl bekleyin diyebiliyor anlayamadım

buusracikk

Kusması, kabızlığı veya ishali var mı? Kedilerde birçok hastalık belirtisi ilk olarak iştahsızlık ve kusmayla başlar. Eğer ilaçlar ve serumlar etki etmiyorsa mutlaka röntgen çektirin bağırsaklarında ve midesine bakılsın yabancı cisim yutmuş olabilir. Benim erkek kedim de 4 gün boyunca iştahsız ve halsiz yatıyordu kusması vardı tedaviler işe yaramayınca röntgen çektirdik ve bağırsağının lastik tokayla tıkanmış olduğunu gördük acil ameliyata alındı. Röntgen çekilmesini isteyin mutlaka eğer böyle bir durum varsa vakit kaybetmemeniz gerekiyor

buusracikk

Ayrıca viyo kullanabilirsiniz iştah açıcı ve güzel bir ürün onu da deneyin fakat röntgen kesinlikle çektirin

Warriorsans

Bağırsak tıkanıklığı olabilir mi? Çok geçmiş olsun bence farklı bir veterinere gösterin. Röntgen ve hemogram bakılmadıysa bakılmalı. Viyo kullanabilirsiniz iştah açmada başarılı 5 gün her sabah 30 ml veriliyor bir çok etkisi var

Denizvega

Teşekkür ederim önerileriniz için umarım atlatırız

Gizem8822

Başka bir veterinere götürün 5 gün iştahsızlık acil bir durum. Serum takılmalı bağışıklık güçlendirici verilmeli nasıl bekleyin diyebiliyor anlayamadım