Kısırlaştırma Hakkında

Lifos34

Arkadaşlar merhaba herkese hayırlı günler dilerim öncelikle benim scotish straight cinsi erkek kedim var 2.5 aylık sahiplendik şuan temmuzda 3 yaşına girecek henüz kısırlastırmadık koku bırakma vs yapmadı çok şükür öyle aman aman bir bağırıp çağırması da yok fakat eşim kısırlastıralım artık zarar veriyoruz diyor ama ben çok korkuyorum bişey olur veya ayıldıktan sonra bize küser yemeden içmeden kesilir diye şuan mama yemesi azaldı ve zayıfladı eşim kızgınlıktan olduğunu söylüyor lütfen bana bisey diyin bir sorun olur mu birde ben gebeyim şuan bişey olursa çok üzülürüm ne yapmam lazım

5 CEVAP

Deniz1741

Bir an önce eşinizi dinleyin. Kısırlaştırın. 3 yaşına kadar beklemeniz hata. Asıl kısırlaştırmazsanız olacaklardan korkmanız lazım. Acilen eşinizi dinleyip kısırlaştırın yazık rahatlasın hayvan. Kısırlaştırmadan önce veterinerde hemogram biyokimya gibi testleri yaptırın ve gaz anestezi olan bir yeri tercih edin. Erkek kedilerde çok çok rahat geçen bir ameliyat.

Deniz1741

Ve eşinizi bu sağduyulu davranışından ve düşünceli tutumundan dolayı tebrik ediyorum. Zarar verdiğiniz konusunda çok haklı. Umarım hemen yaptırırsınız.

Warriorsans

Kısırlaştırılmadan geçen her kızgınlık ömrünü azaltıyor. Kilo vermesi de kızgınlıktandır. Kısırlaştırma ameliyatı erkek kedilerde çok daha kolay. 4 erkek kedi kısırlaştırdım hiçbir sorun yaşamadım hemen kendilerine geldiler. İlk günler size küsebilir yada iştahı olmayabilir ama sonrasında size daha çok bağlandığını görürsünüz. Kısırlaşınca kilo da alır

Lifos34

Daha öncesinde götürdüğümüzde alerji olmustu alerji iğnesi yaptı veteriner korkudan kakasını yaptı kutusuna bizde evde ilk defa mecbur yıkamak zorunda kaldık küstü bize 1 hafta yemeden içmeden kesildi serum yedi sürekli şimdi psikolojik olarak yine aynısı olur diye korkuyorum

buusracikk

Hiç korkmayın erkek kedilerin ameliyatı ve iyileşme süreci çok rahat oluyor. Ben erkek kedimi 6 aylıkken kısırlaştırdım çok şükür hiç bir sorun yaşamadan atlattı. Dikişi bile olmuyor anestezinin etkisi geçene kadar sersem gibi olur en fazla 1 gün sürer benimki kısırlaştırma ameliyatı olduğu akşam koşturmaya başlamıştı. Kediler kızgınlık dönemine girdikçe ve çiftleşemedikçe organlarında kist oluyormuş. Dişi kedimi 1 hafta önce kısırlaştırdım o da 1 yaşında emin olun erkeğin ameliyatı daha kolay. Veterinerimizle görüşüp yaptırabilirsiniz endişelenmeyin sormak istedikleriniz olursa mesaj kısmından ulaşabilirsiniz yardımcı olurum 🥰