Kedim İlk Asidan Sonra Kusuyor

Merhabalar,2 aylik kedime ilk asisini yaptirdik ,kustu ve halsiz.Sizlerde de boyle yan etki oldu mu ,endiselenecek bir durum varmi

11 CEVAP

Gizem8822

Hangi aşı yapıldı?

Palyaco

2 aylık cok erken 3 aylıkta başlanıyor 2 aylıktan en se damlası yeterli oluyor iç dış parazit ocin

Palyaco

Veterinerler artık nedim para için hemen asilara başlıyorlar daha bağışıklığı neki bu yavrularin

Bulgaristanda yasiyoruz burada 2 aydan sonra hemen ilk karma asisi yapiliyormus.Bir kez kustu sadece ,yemek yemek su icmek istemiyor.Yanimda hep uykusu var ama sanirim yrin daha iyi olur,simdilik kotu birsey gozukmuyor.

aslihan_e

17 haftadan önce yapılan karma aşılar yavrularda anneden gelen antikorlar yüzünden bağışıklık oluşturmada yetersiz oluyorlar. Bu kadar erken aşı olduysa mutlaka 17 haftadan sonra bir kez daha karma aşı olmalı. Okuduğum birçok araştırma bu yönde. Eğer risk ortamındaysa erken yapılıyor ama bu sefer çok sık dozlar yapılıyor, çünkü çok kısa süreli bağışıklık kazanıyorlar, sonra aşının etkisi kayboluyor. Eğer ki 17 haftadan sonra ya da daha uzun bir süre sonra, yani 1 yaşına kadar bekleyip aşı yaptırmazsanız kediniz hastalıklara karşı açık olur. Peki iç dış parazit aşısı da aynı zamanda mı oldu? İç parazit ilaçları kusmaya neden olabilir çünkü.

Anonymus683514

Karma aşıyı ben de mecburen erken vurdurmustum daha sonra kendi götürdüğüm klinikte de sorun olmaz dendi. Çok üzerine düşmemişti

Soruya gelirsek çok net bir şekilde alerji/yan etki görüyorsunuz. Bir defa kusmasi yanlış hatırlamıyorsam normal ama tekrarlanırsa kliniğe gitmeli

Merhaba arkadaslar ,hersey yolunda sadece 1 kez kusmus ve halsizdi ama bir ertesi gun yeniden kendine geldi,cok tesekkur ederim 🥰🙏🙏

2 aylık çok küçük en az 3 aylıkken başlanıyor aşılara

benim kedilerimin bazılarında ilk aşıda halsizlik, sürekli uyuma ve iştahsızlık oldu ama kusma görmedim şu an durumu nasıl peki?

2 aylık çok küçük en az 3 aylıkken başlanıyor aşılara

benim kedilerimin bazılarında ilk aşıda halsizlik, sürekli uyuma ve iştahsızlık oldu ama kusma görmedim şu an durumu nasıl peki?

Bulgaristanda yasiyoruz burada 2 aydan sonra hemen ilk karma asisi yapiliyormus.Bir kez kustu sadece ,yemek yemek su icmek istemiyor.Yanimda hep uykusu var ama sanirim yrin daha iyi olur,simdilik kotu birsey gozukmuyor.

Bonares

Güncel