Mama Fiyatları Sürekli Artıyor

BiciriginAnnesi

Her sitede farklı fiyatlar
Proplan tavuklu pirinçli Yavru kedi maması petlebi de 3 kg 425
Başka siteler de 310.318 TL

Acana Orijen bunların fiyatını hiç demiyorum en dandik mamaların fiyatları bile zamlandı
Yazıktır günahtır su hayvanlarda ne istersiniz aç mı kalsınlar (tabi ki de bırakmayacağız) ama dışarıda ki canlara vereceğimiz mamalar bile pahalandı bir şekilde hepsinin karnını doyurmaya çalışıyoruz zaten ekonomik kriz var üstüne de hayvanların yediklerine gözü dikiyorlar ya pes diyorum artık .

29 CEVAP

Aminto

Evimde ki mamalar azaldıkça psikolojim bozuluyor artık, fiyatlara bakmaya korkuyorum.

Warriorsans

Evdekilere bir şekilde alıyorum ama sokaktakilere gerçekten mama yetiştiremiyorum hem çok fazla arttılar hem aşırı zamlandı mahvoluyorum artık şakasız kendime 3 kuruş ayırmıyorum en son ne zaman kendim için bir şey aldım hatırlamıyorum.. yine mamaları bitmek üzere bu sefer nasıl alırım bilmiyorum. Bu arada hep mama fiyatları konuşuluyor ama kumlar da mama fiyatında resmen 45 günlük kum masrafı min 150 tl oluyor en ucuz kum kullanınca 2 kediye

hannnngggg

bisey lazımsa almak istiyorsanız bugün alın, bugün alan kazanıyo yarın alamazsınız

Gimlihanim

Mecburen alıyoruz, her şeyi aldığımız gibi. Nereye kadar böyle gider bilemiyorum. İnsan iyice zor durumda kalmaya başladı. Allah herkesin yardımcısı olsun

BiciriginAnnesi

İnanın sizin mi benim mi hepimizin psikolojisi bozuldu artık ,kuru maması yaş mamasi kumu sürekli zam sürekli zam bu kadar da olmamalı

Palyaco

Talep çoğaldıkça artıyor firmalar bunu avantaj olarak goruyor

Policlal

Of gerçekten 300 TL'ye aldığım mama önce 500 oldu. Sonra 680 oldu. Şuan 800'e alacağım. 60 TL'ye aldığım kum bile 165 TL oldu. Diyecek bir şey bulamıyorum. İşin kötü tarafı şuan almazsam biliyorum yakında mama 1000 kum 200 olacak :(

Esperas

Bizimde üç kedimiz var, daha bugün yineden mama fiyatlarına baktım. Çok şaşırdım. Ama düşününce ülkemizde zamdan nasibini almayan yalnızca maaşlar olduğu için artık şaşıramıyorum bile. Bizde pro plan kullanıyorduk. Son artıştan sonra daha uygun fiyatlı bir mamaya geçmek zorunda kaldık. Ne yazık ki artık hayvan beslemek bile lüks oldu...

BiciriginAnnesi

Of gerçekten 300 TL'ye aldığım mama önce 500 oldu. Sonra 680 oldu. Şuan 800'e alacağım. 60 TL'ye aldığım kum bile 165 TL oldu. Diyecek bir şey bulamıyorum. İşin kötü tarafı şuan almazsam biliyorum yakında mama 1000 kum 200 olacak :(

Bu gidişle orayı gösteriyor artık 2 kuma 400 vereceğiz
Mamalara da 1000 TL vereceğiz bizimkiler Zaten tuvaletten çıkmıyorlar kuyruk oluşturuyorlar 10 lt kum 15 gün zor gidiyor

Becatbe

Acana, Orijen kullanırken dikkatli olun.
Çok fazla böbrek sorunu şikayeti var.

BiciriginAnnesi

Acana, Orijen kullanırken dikkatli olun.
Çok fazla böbrek sorunu şikayeti var.

Alamıyoruz ki kullanalım :(
İki mamadan bir kere kullandık kullanış o kullanış arama motoruna Acana, Orijen bile yazamıyorum :(

gokhansultan

3-4 aylık kuru mama, yaş mama stoklamıştım bitince almaya kalktığımda kim bilir nasıl bir fiyatla karşılaşacağım. 1.5-2 aylık kum masrafı da 200 tl oldu. Eşimle arada daha uygun mamaya geçelim diye karar veriyoruz sonra bizimki mır mır yanımıza gelip boncuk boncuk bakınca kendimizden utanıyoruz. İnsanı kedisinin dahi yüzüne bakamaz hale getirdiler.

Policlal

Çok zor. Allah yardımcımız olsun diyecek bir şey bulamıyorum artık

BiciriginAnnesi

bisey lazımsa almak istiyorsanız bugün alın, bugün alan kazanıyo yarın alamazsınız

Yarın alacağım artık hanng yarın ola hayrola artık bakalım ne kadar daha zam olacak

BiciriginAnnesi

Evdekilere bir şekilde alıyorum ama sokaktakilere gerçekten mama yetiştiremiyorum hem çok fazla arttılar hem aşırı zamlandı mahvoluyorum artık şakasız kendime 3 kuruş ayırmıyorum en son ne zaman kendim için bir şey aldım hatırlamıyorum.. yine mamaları bitmek üzere bu sefer nasıl alırım bilmiyorum. Bu arada hep mama fiyatları konuşuluyor ama kumlar da mama fiyatında resmen 45 günlük kum masrafı min 150 tl oluyor en ucuz kum kullanınca 2 kediye

Katılıyorum size evdeki çocukları düşünüyoruz onların masrafları inanılmaz arttı veteriner fiyatları da öyle artmış durumda
Kumda öyle sürekli zam sürekli birşeyler çıkıyor bizim mamalarda bitmek üzere yemedikleri mamaları satıyorum ki yedikleri mamaları alabilmek için nasıl olacak böyle şaştık kaldık