Tavuk Cigerini Nasıl Saklıyım

martuyl

benim sıpa kuru mamayı reddediyor, grevde :D geçen hafta cuma gunu ciger alıp sabah akşam vermiştim, bi kısmını da ben yedim öyle bitirdik.ama ben cigeri hiç sevmem zorla yedim bozulmasın diye. şimdi benimki cigeri görunve proplnla karıştırdıgım bonaciboyu bi haftadır yemeyi reddetti anca içine peynir, yumurta ya da yaş mama falan koyarsam öyle yedi, o da kuru mama hariç digerlerini seçip kuruyu bırakarak. tam dayaklık yani :D

haliye beni kandırdı marketten gittim aldım haşladım 660gr. ögleden beri surekli ciger yedigi için çok mutlu :D şimdi bu kaç gun dolapta gider, haşladıgım için buzluga atmak istemiyorum.

1 CEVAP

aslihan_e

Haşlandığı zaman uzun süre bozulmadan durabiliyor dolapta, çiğ olarak hemen bozuluyor. Ancak kedi için yapınca içine tuz atmamışsınızdır büyük ihtimalle. Tuz bozulmayı geciktiriyor o yüzden tuzlu kadar uzun gitmez. Kokusundan falan anlarsınız zaten. Ama her gün ciğer yemesi iyi değil, o yüzden nasıl yapacaksınız bilmiyorum. Bizimkiler tek başına 1 günde yer de 660 gramı. Tuzlu şekilde bir hafta dayanıyor. Hiçbir şey olmuyor. Ama tuzsuz 3-5 gün arası dayanır heralde.