Kedim Tuvalete Düştü

Merhaba,
Öncelikle; bana kızan görüşler olacağını biliyorum ben de kendime kızıyorum ancak böyle bir kaza yaşandı. Normalde klozeti hep kapalı tutarım ancak bu sefer unutmuşum sadece kuyruğu ve bacakları klozet suyuna deymiş.
Kedimi normalde yıkamadığım için herhangi bir kedi şampuanım yoktu. Bu yüzden acilen yıkamak için kendi şampuanımla suya deyen yerlerini yıkadım iyice durulamaya çalışarak arıtmaya çalıştım.
Kullandığım şampuan bir sorun yaratır mı?

10 CEVAP

Merveabdn

Merhaba kendinizi suçlamanız gereken bir durum yok:) çok komik ve sakar oluyorlar bazen😁 benim kedimde masaya atlıcam diye salçalı yemeğe girmişti bi kere😁😁 bu tarz kazalar için evde küçük bi şişe pet şampuanı yada bebek şampuanı bulundurabilirsin. Ben bebek şampuanı kullanıyorum veteriner arkadaşım içinde kimyasal olmadığı için daha sağlıklı demişti. Bi sorunda yaşamadım bugüne kadar.

Tuvalet olduğu için mikroptan arındırmak için şampuan kullanmam gerekir. Sadece suyla o mikroptan arinamazdı.

Policlal

O an yapılabileceği yapmışsınız. İyice durulayıp, kuruttuysanız bir şey olmayacaktır. Bazen ne kadar dikkat edersek edelim bir anlık dalgınlıkla hepimizin başına benzer durumlar gelebiliyor, tabii ki daha dikkatli olmak gerek

gokhansultan

İyice durulayıp kuruladıysanız bir şey olmaz o an yapabileceğiniz en iyi şeyi yapmışsınız :) hem stres hem şampuandan kaynaklı deri sağlığı ve tüy sağlığı korumak için takviye kullanırsanız iyi olur bir süre

BiciriginAnnesi

😂ya kiyamam sakar şey seni Tuvalete düştü yazınca bin tane şey geldi aklıma 🤦🏻‍♀️
Siz o an yapılması gereken en iyi şeyi yapmışsınız birşey olmaz iyicene durulayıp kuruladıysanız bir sakıncası olmaz
Bizim de şampuanımız olmadığı zaman kendi şampuanım ile yıkarım herkesin evinde kedi şampuanı olacak diye de bir kural yok

Warriorsans

Bir sorun olmaz 1 kerelik bir durumdan ama bu tarz durunlar için evde pet şampuanı bulundurmak iyi olabilir aslında azıcık sirke damlatılmış suyla da yıkanabilir

caitlyn

bilmiyorum ama böyle durumlarda direkt suyla yıkanamaz mı, şampuan zararlı değil mi?

bir kereden hiçbir şey olmaz korkmanıza gerek yok ama her ihtimale karşı bir kedi şampuanı evinizde bulunursa çok daha iyi olurr

Gimlihanim

Tek seferlik olduğundan sorun olmayacaktır. Kendinizi suçlamayın lütfen. Zaman zaman böyle şeyler olabiliyor. Bizimkine de tatlı şerbeti dökülmüştü bir miktar. Mecburen yıkamıştık 🤷🏻‍♀️ Allah daha büyük sorunlardan sakınsın onları 😊

buusracikk

Aynısını benim deli kızım da yapmıştı bunda kızılacak bir şey yok başlarına ne geliyorsa meraktan geliyor zaten :) Bende sizin gibi yapmıştım sabunla yıkayıp kuruladım