Kedim Dili Dışarda Hızlı Hızlı Nefes Alıyor

Fundice

Merbabalar, kedimi 2 gündür oyun oynatırken dili disarda hızlı hizli nefes almaya başladı. Sıcak hava, susuzluk, cok kosturma vs. bunlara sebep olabiliyor bizler de yaşayabiliyoruz bu durumu fakat beni endiselendiren sey şu;
Ilk gün 10 dk oynayip kosturduktan sonra dili disarda hızlı hızlı nefes almaya başladı bende korktum biraktim oynatmayı bu arada saat sabahin 5i. Bugun de 5 oynatirken 5 dk olmadi oynatali ki yorulmasin diye aralikli oynattım hemen nefes nefese kaldi dili disarda. Saat sabahin 5i, derece 15 yani öyle sıcak bir hava değil ve 5 dk bile oynamadı ayrica oynamadan yarim saat evvel su icmisti daha sonra 5 dk dinlendi bu sefer abimin odasına gitti üst ranzada uyuyorken kedim yatagina zıpladi yine aynı şekilde nefes aldı artik bu durum beni iyice korkuttu:( pzt veterinere goturecem cigerlerine baktirmak istiyorum. Hayvan hast. gittigimiz icin pzt biraktim ama daha acil bir durumsa bugun de baska bir veteriner bulup götürebilirim yani bilmiyorum endiselenmekte hakli miyim?

11 CEVAP

simbakedi

bence yine de sıcaklardan olabilir. onlar küçük canlılar olduğu için daha çabuk yorulurlar, benim kedimde de yazın aynı durum oluyordu. dili dışarı çıktı mı bırakıyorduk ya da dilini çıkarana kadar yormadan önce. yine de kontrole götürmeniz iyi olabilir çünkü kedinizi en iyi siz anlarsınız. yarına kadar beklemesinde sorun olacağını düşünmüyorum

Fundice

Yani olabilir bilmiyorum havalar ısındıkça daha az su icmeye basladi aslında 1 hafta öncesine kadar iyi su içiyordu ama azaltti simdi elimden geldiğince de içirmeye çalışıyorum da yeterli degil galiba onun disinda bugun oynatmadim ama yatagima geldi birsz kedi oltasiyla oynatayim dedim olta havadayken almak icin zıpladı sadece 1 kere bunu yaptı ona ragmen yine ayni hareketi yapti yani daha oynamadik bile neyse kontrole gidince anlayacaz inşallah ciddi bir şeyi yoktur dediginiz gibi sıcaklardandır. Teşekkür ederim yanıtınız icin.

Palyaco

Burun deliklerini dr animal health ile yıkayın büyük olasılık tıkanıklık var sıcaklardan 5 dakikada dili disarda nefes olmaz kullandınız kumlar tıkayabilir

Fundice

Güncel

meov

bizim kedi oyun oynamadığı halde sıcaktan dili dışarda geziyor bir kaç gündür. hava çok sıcaksa 10 dakika oyun falan çok yani

Fundice

Bugun götürdüm Iki gündür de ishal olmuştu hemogram , biyokimya testi yapıldı cigerlerinde enfeksiyon cıktı:( 5 günlük bir tedavi verdiler her gün hastaneye goturecez onu disinda kan degerleri biraz yüksek cıktı sivi kaybindan dolayi probiyotik verecez evde ve hastanede tedavi gorecez bu sekilde teşekkür ederim cevaplariniz icin

Quincy

geçmiş olsun :(

selcanz

Kesinlikle sıcaklardan :(

Fundice

Teşekkür ederim 😿♥️

Fundice

Evet bu sicaklar çok etkiledi galiba bilmiyorum simdi iyice yemesi icmesi azaldı zorla besliyorum :(

Fundice

Merhaba arkadaşlar, kedimi 5 günlük tedaviye götürüp getirdigimi söylemistim. Bugün 3. Gün gittik geldik şu an kedim inanilmaz strese girdi tüylerini isirarak kopartmaya çalışıyor bagirip cagiriyor bizden kaciyor ne yapacam bilemedim :( ve 2 gün daha götürecez artik daha kötü olup depresyona girmesinden korkuyorum. Relax paste macunlar falab varmis veterinere giderken stres yasayan kediler icin kullanıyor fakat bizde yok petshopta da bulamadım sizce ne yapabilirim sakinlesmesi için cok acil öneri alabilir miyim😿teşekkürler simdiden