Kediye Süt Yerine Vermek İçin...

İyi günler arkadaşlar.sulu Süt kedim kehribarın midesini bozuyor. Sulu süt yerine aptamil versem sizce uygun olur mu? Bilen söylerse müteşekkir olurum...

5 CEVAP

eltarcin

Kesinlikle süt vermeyin.Çoğu kedinin bilinenin aksine süte alerjisi vardır.(Arada isterseniz biraz laktozsuz süt verebilirsiniz)Aptamil bebekler için bile zararlı onların küçücük bünyelerine daha da zararlı.Onun yerine yoğurt verebilirsiniz ev yapımı.Yoğurt mayalandığı için zararı olmayacaktır.Yoğurt hem ishali de keser.Benim kedim yoğurda bayılıyor.Sizinki de sevecektir bence:)

ursaminor

Ama sadece yoğurt doyurmaz karnını.
Kedi süt tozları var. Aynı bebek mamaları gibi hazırlanıyor. Onlardan verebilirsiniz henüz mama yeme aşamasına geçmediyseniz.

MinelG

Ben 2 günde bir yoğurtu sulandırıp veriyorum ve aşırı derecede seviyor.Sürekli kuru mama ile beslenen kediler de böbrek taşı oluyormuş bu yüzden yoğurt çok faydalıymış.Yoğurdu sulandırarak vermeyi deneyebilirsiniz

ursaminor

yahu ben mi yanlış anladım ki konuyu acaba :/
Ev yapımı yoğurt elbette çok sağlıklı özellikle yavru kedilerde kemik gelişimi için destek olarak mutlaka verilmeli. Ama destek olarak... Yani karnını doyurmak için olmaz.
Arkadaş sütü beslenme maddesi olarak veriyor gibi geldi bana soruda. O yüzden yerine kedi süt tozu önerdim. açıklık getireyim yazdığıma :D

Nicin sut veriyorsunuz ben anlayamadim?sutu sinderemiyorlar ki.yogurt verebilirsiniz ev yapimi veya probiyotik.